Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 grudnia 2016, 19:52

Knack 2 - tytuł startowy PlayStation 4 doczeka się kontynuacji

Jednym z nowych projektów ujawnionych podczas PlayStation Experience okazało się Knack 2, czyli druga część trójwymiarowej platformówki, która towarzyszyła premierze konsoli PlayStation 4.

Sony poszło na całość podczas imprezy PlayStation Experience, zapowiadając spory zestaw nowych projektów. Wśród nich znalazł się Knack 2, czyli kontynuacja platformówki, będącej jednym z tytułów startowych dla PlayStation 4.

Autorzy poskąpili jakichkolwiek konkretów. Nie wiemy zatem, kiedy gra ma trafić do sprzedaży, ani jakie nowości zaoferuje. PlayStation Experience rozłożone jest jednak na kilka dni, więc mamy nadzieję, że podczas tej imprezy uzyskamy dodatkowe informacje na temat tego projektu.

Zapowiedź Knack 2 nie jest pełnym zaskoczeniem. W lutym tego roku pojawiły się pierwsze plotki na ten temat. Ich źródłem było CV artystki specjalizującej się w animacjach 3D, która wśród swoich doświadczeń zawodowych wymieniła prace nad tym właśnie projektem. Potem o produkcji zrobiło się jednak cicho.

Przed tymi plotkami nikt nie liczył, że Knack doczeka się kontynuacji. Gra była ciekawym projektem pod względem technologicznym, ale nie okazała się wielkim sukcesem i zebrała słabe recenzje. Według serwisu Metacritic średnia ocen wynosiła raptem 54%.

Knack 2 - tytuł startowy PlayStation 4 doczeka się kontynuacji - ilustracja #2

Marce w przeżyciu bez wątpienia pomógł mocno fakt, że pierwsza część była osobistym projektem Marka Cerny’ego, który był głównym architektem systemu konsoli PlayStation 4. Zapewne udało mu się więc przekonać firmę Sony, aby dała Knackowi drugą szansę.

Zaprezentowany zwiastun jest zbyt krótki, aby wyciągnąć z niego jakieś wnioski. Oprawa graficzna wydaje się ładniejsza, ale sama mechanika przypomina pierwszą część, wliczając w to obecność trybu kooperacji dla dwóch graczy.

Pozostaje mieć nadzieję, ze kontynuacja spełni obietnice złożone przy okazji pierwszej odsłony. W przypadku Knack krytykowano głównie nudne i powtarzalne poziomy, małą różnorodność wyzwań, zbyt prosty system walki oraz słabe wykorzystanie możliwości powiększania rozmiarów bohatera. Gra miała jednak pewien potencjał, więc może tym razem autorom uda się opracować coś ciekawszego.

  1. Oficjalna strona serii