Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Europa Universalis IV: Emperor (PC)

Europa Universalis IV: Emperor PC

Emperor jest 13. dużym dodatkiem do gry Europa Universalis 4. Podobnie jak w przypadku poprzednich rozszerzeń, również i za ten tytuł odpowiedzialni są deweloperzy z Paradox Development Studio. DLC duży nacisk kładzie na rozwinięcie mechanik związanych z religią.

To jest dodatek do gry Europa Universalis IV.

Strategiczne | ekonomiczne | RTS | multiplayer | historyczne

PC Windows
Okładka Europa Universalis IV: Emperor (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

9czerwca2020

9czerwca2020

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Trzynasty dodatek do strategii Europa Universalis IV przygotowany przez Paradox Development Studio. Rozszerzenie Europa Universalis IV: Emperor kładzie nacisk na pogłębienie mechanik i wydarzeń związanych z religią, np. poszerzenie władzy papieskiej; jednak wprowadza również szereg innych usprawnień.

Mechanika

DLC skupia się na aspektach religijnych. Emperor pozwala na grę jako członek Husytów, ruchu religijnego wywodzącego się z Czech, który historycznie nigdy nie zyskał szerszego grona zwolenników poza granicami tego kraju – gracz może to zmienić. Deweloperzy postanowili również zwiększyć władzę papieską, oddając w ręce głowy Kościoła możliwość pisania bulli (rozporządzeń, z którymi wszyscy katoliccy władcy muszą się liczyć), mianowania kardynałów, a także wprowadzono kilka innych usprawnień w mechanice zarządzania Państwem Kościelnym.

Zmian doczekało się również Święte Cesarstwo Rzymskie. Zarówno gracze, którzy dążą do zjednoczenia kraju pod przywództwem jedynego słusznego władcy, jak i ci, którzy za cel postawili sobie utworzenie konfederacji, muszą się teraz liczyć z dużo większym wyzwaniem. Jest to spowodowane tym, że wszyscy aspirujący do miana cesarza mogą teraz natrafić na wydarzenia, które mają na celu utrudnienie im zadania.

Dodatek pogłębia również mechanikę niepokojów społecznych. Idea Francuskiej Rewolucji (i nie tylko) odcisnęła duże piętno na mieszkańcach Europy. Niemożliwym jest zignorowanie krzyków naszych poddanych domagających się zmian – iść z postępem, czy pozostać wiernym tradycji: oto stawiane przed nami dylematy. Na całe szczęście gilotyna potrafi ostudzić zapał ludzi niezgadzających się z naszymi poglądami.

Rozszerzenie wprowadza do gry również szereg innych mniejszych lub większych usprawnień, takich jak nowe misje, wydarzenia czy opcje urozmaicające zarządzanie krajem.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-32  

Oczekiwania czytelników: 9.0 / 10 na podstawie 17 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 71,99 PLN

Gry podobne do Europa Universalis IV: Emperor

Klasyfikacja PEGI Europa Universalis IV: Emperor

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Europa Universalis IV: Emperor

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 512 MB GeForce 8800 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7/8/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core 2 Duo
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce 8800 GT / Radeon X1900 lub lepsza
 • 6 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
Emperor - dodatek do EU4 oficjalnie zapowiedziany
Emperor - dodatek do EU4 oficjalnie zapowiedziany

wiadomość4 marca 2020

Paradox Development Studio znane jest z wieloletniego wspierania swoich tytułów. Nikogo nie zdziwi więc oficjalna zapowiedź kolejnego dodatku DLC do jednej z najpopularniejszych produkcji tego studia – Europa Universalis 4. Rozszerzenie nosi tytuł Emperor i w dużej mierze skupi się na aspektach religijnych.

Paradox testuje subskrypcję na dodatki do EU4 [Aktualizacja]
Paradox testuje subskrypcję na dodatki do EU4 [Aktualizacja]

wiadomość23 stycznia 2020

Paradox Interactive w niedawnym poście podzieliło się z fanami planami rozwoju marki Europa Universalis. Wychodzi na to, że wydawca postanowił przetestować subskrypcję na dodatki do czwartej części cyklu – EU4.