Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2020, 09:45

autor: Czaruś

Paradox testuje subskrypcję na dodatki do EU4 [Aktualizacja]

Paradox Interactive w niedawnym poście podzieliło się z fanami planami rozwoju marki Europa Universalis. Wychodzi na to, że wydawca postanowił przetestować subskrypcję na dodatki do czwartej części cyklu – EU4.

Aktualizacja

Rozwiało się kilka wątpliwości na temat subskrypcji dodatków do gry Europa Universalis IV. Jak możemy zobaczyć na tym screenie umieszczonym w serwisie Reddit, kosztuje ona 17,99 złotych miesięcznie. Abonament zapewnia dostęp do wszystkich głównych rozszerzeń, przeszło 40 paczek z elementami kosmetycznymi i muzyką, a także specjalnego modelu jednostki – europejskiego kirasjera z pistoletem.

Oryginalna wiadomość

Przedwczoraj gra Europa Universalis IV od Paradox Development Studio otrzymała patch o numerze 1.29.4, który… nie robił zupełnie nic. Wywołało to spekulacje fanów. Wątpliwości postanowili rozwiać przedstawiciele wydawcy, firmy Paradox Interactive. Okazało się, że patch przygotowywał grunt pod wprowadzenie nowej możliwości nabywania dodatków do EU4, a mianowicie płatnej subskrypcji.

Widzę stąd mój dom! - Paradox testuje subskrypcję na dodatki do EU4 - wiadomość - 2020-01-24
Widzę stąd mój dom!

W oświadczeniu czytamy, że Paradox Interactive ugięło się pod prośbami graczy, którzy narzekali, że zakup gry oraz dodatków do niej jest bardzo kosztowny. Jednocześnie firma uspokaja, że rozszerzenia wciąż będą dostępne w tradycyjnej sprzedaży, a osoby, które je w taki sposób nabyły, mogą spać spokojnie – w ich przypadku nic się nie zmieni.

Póki co wprowadzenie tej zmiany nie jest pewne; wszystko zależy od reakcji społeczności. W najbliższym czasie wybrane osoby dostaną propozycję wykupienia płatnej subskrypcji. Nie pozostaje nic, tylko czekać na dalsze informacje.

Wciąż nie wiadomo, ile taka subskrypcja miałaby kosztować, a sądząc po poście, twórcy również nie są tego pewni. Obecnie zakup EU4 (w wersji Extreme Edition) wraz ze wszystkimi dodatkami to koszt nawet 1235,73 zł. Jest to cena za ponad 6-letni rozwój gry oraz 30 wydanych dodatków. Oczywiście Europa Universalis IV to tytuł leciwy, tak że regularnie jest on przeceniany. Ledwie wczoraj pisaliśmy o najnowszej paczce Humble Bundle właśnie z tą grą.

Paradox Development Studio oraz wydawca Paradox Interactive są twórcami popularnych tytułów strategicznych, które znalazły swoją niszę. Gry z serii Crusader Kings, Europa Universalis, czy Hearts of Iron mają oddanych fanów. Jeżeli jesteście ciekawi, czy EU4 jest warte Waszej uwagi, możecie zaglądnąć do naszej recenzji (tylko miejcie na uwadze, że od czasu jej publikacji wyszło wiele dodatków).

Ostatnia aktualizacja: 2020-01-24

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.