Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2020, 09:00

autor: Aquma

Apex Legends - szczegóły 4. sezonu. Forge to nowa Legenda

Twórcy strzelanki battle royale Apex Legends - studio Respawn Entertainment - przedstawili nowości, które pojawią się w grze w czwartym sezonie, zatytułowanym Asymilacja. Aktualizacja zadebiutuje w pierwszą rocznicę wydania gry - 4 lutego tego roku.

Forge - nowa postać w Apex Legends. - Apex Legends - szczegóły 4. sezonu. Forge to nowa Legenda - wiadomość - 2020-01-24
Forge - nowa postać w Apex Legends.

Firma Respawn Entertainment przedstawiła szczegóły 4. sezonu pierwszoosobowej strzelanki battle royale Apex Legends, zatytułowanego Asymilacja. Otrzymamy nowego bohatera, broń, a także szereg mniejszych i większych poprawek. Zmian doczeka się też mapa World’s Edge, która pojawiła się w trzecim sezonie. Informacje podano w czasie devstreamu.

Nowym bohaterem - Legendą - będzie Forge (a nie, jak spodziewali się fani, Revenant - ale nadzieja jeszcze nie umarła). To były zawodnik MMA - pięciokrotny mistrz Hyperfighting Federation - więc należy spodziewać się prawdziwego eksperta w walce w zwarciu. Co ciekawe, jego sponsorem będzie znana z serii Titanfall korporacja Hammond Robotics - producent Tytanów (wielkich pancerzy wspomaganych, które są wykorzystywane w walce) oraz broni, co prawdopodobnie jest związane z jego cybernetyczną ręką. Firma najprawdopodobniej będzie powiązana fabularnie z przekształceniem mapy World’s Edge w czwartym sezonie.

W grze pojawi się również Sentinel - samopowtarzalna snajperka, która będzie radziła sobie świetnie z przebijaniem pancerzy wrogów. Karabin będzie pozwalał na „ładowanie” strzałów - decydując się na to zwiększymy siłę uderzeniową, ale opóźnimy moment, w którym dojdzie do ataku, co nie w każdej sytuacji okaże się idealnym rozwiązaniem.

Snajperka Sentinel.
Snajperka Sentinel.

Asymilacja wprowadzi także spore zmiany w trybie ranked. Sezon zostanie podzielony na dwa etapy, w czasie których gracze będą rywalizowali na dwóch różnych mapach (najpierw World’s Edge, a następnie King’s Canyon), przy czym postępy będą resetowane po zakończeniu danej części. Nagrody, które otrzymamy na zakończenie sezonu będą uzależnione od naszych wyników w obydwu etapach. Dodatkowo obecny Predator Tier zostanie przemianowany na Master Tier (znajdą się w nim gracze, którzy zdobędą powyżej 10 tys. RP). Rozgrywki rangi Apex Predator pozostaną w grze, ale weźmie w nich udział jedynie pięciuset najlepszych graczy na każdej platformie (z największą liczbą RP).

Czwarty sezon Apex Legends rozpocznie się 4 lutego - w pierwszą rocznicę wydania gry. Warto odnotować, że gracze, którzy grają w produkcję Respawn Entertainment od samego początku będą mogli liczyć na kilka dodatkowych nagród, takich jak papierowa zawieszka na broń w kształcie żurawia, nowe odznaki oraz bonusy do ilości zdobywanego doświadczenia.

Zawieszka na broń.
Zawieszka na broń.
  1. Apex Legends - strona oficjalna
  2. Wszystko o Apex Legends
  3. Apex Legends - poradnik
  4. 8 rzeczy, które Apex Legends robi lepiej niż PUBG i Fortnite