Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 czerwca 2020, 12:50

autor: AlexB

Steam pokazał siłę Sea of Thieves

Sea of Thieves doskonale radzi sobie na Steamie. Piracka produkcja od studia Rare była w ubiegłym tygodniu najchętniej kupowaną pozycją na platformie firmy Valve. Ponadto według danych SteamDB w minioną niedzielę tytuł jednocześnie uruchomionych miało przeszło 41 tysięcy osób.

W SKRÓCIE
  1. Sea of Thieves okazało się steamowym bestsellerem w ubiegłym tygodniu.
  2. Tytuł osiągnął również drugi najlepszy wynik na platformie firmy Valve, jeśli chodzi o liczbę graczy bawiących się jednocześnie w tytule wydanym przez Microsoft.
  3. Gra zbiera również pozytywne opinie od użytkowników Steama.

W minioną środę na Steamie zadebiutowało Sea of Thieves. Piracka pierwszoosobowa gra MMO od studia Rare niemal z miejsca stała się przebojem na wspomnianej platformie i udało jej się utrzymywać wysokie wyniki sprzedaży przez resztę tygodnia. W konsekwencji tytuł znalazł się na samym szczycie listy bestsellerów w sklepie firmy Valve, jeśli chodzi o minione siedem dni. Udało mu się pokonać między innymi Command & Conquer Remastered Collection, Need for Speed: Heat czy Playerunkown's Battlegrounds i Resident Evil 3, które w miniony weekend można było zakupić po obniżonych cenach (via Blue's News).

Steam pokazał siłę Sea of Thieves - ilustracja #1
Sea of Thieves podbiło Steama.

Co się tyczy liczby osób grających jednocześnie w Sea of Thieves za pośrednictwem Steama, to w minioną niedzielę w szczytowym momencie przekroczyła ona 41 tysięcy (via SteamDB). Jak zauważa Benji-Sales – niezależny analityk branżowy – to drugi najlepszy wynik, jeśli chodzi o gry wydawane przez Microsoft na platformie Steam. Na czele tego rankingu znajduje się Halo: The Master Chief Collection, które w tym samym momencie miało uruchomionych przeszło 161 tysięcy użytkowników Steama.

Sea of Thieves zbiera również na Steamie przychylne opinie od graczy. Aż 84% z prawie 4 tysięcy opublikowanych na platformie firmy Valve recenzji tytułu jest pozytywnych. Chwalone są takie elementy produkcji, jak styl graficzny, rozgrywka, która nabiera dodatkowych rumieńców, gdy bawimy się ze znajomymi, oraz całkiem satysfakcjonująca zawartość zapewniająca wiele godzin przygód.

Warto przypomnieć, że początkowo Sea of Thieves mogło jedynie pomarzyć o tego typu pochwałach. W momencie premiery na PC (Microsoft Store) oraz Xboksie One, która miała miejsce 20 marca 2018 roku, tytuł był krytykowany za brak głębi zawartości sprawiający, że z czasem zabawa staje się monotonna. Mimo to jednak od razu zdobył sporą popularność, między innymi dzięki temu, że od początku był on dostępny w abonamencie Xbox Game Pass. Duża liczba graczy z pewnością dała dodatkową motywację pracownikom studia Rare, by intensywnie rozwijać swoje najnowsze dzieło. Regularne aktualizacje oraz dodatki doprowadziły tytuł do obecnego stanu i sprawiają, że po dwóch latach wciąż jest on bardzo popularny, co udowadniają liczby na Steamie.

  1. Oficjalna strona gry Sea of Thieves
  2. Sea of Thieves – poradnik do gry
  3. Sea of Thieves - kompendium wiedzy