Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 czerwca 2020, 13:25

autor: Karol Laska

Dobra wiadomość: polski film hitem Netflixa. Zła: to 365 dni

Kinowy hit erotyczny Barbary Białowąs pt. 365 dni zadebiutował wczoraj na całym świecie za pośrednictwem Netflixa. Produkcja nie tylko przyciągnęła masę widzów, ale i stała się internetowym fenomenem.

Dobra wiadomość: polski film hitem Netflixa. Zła: to 365 dni - ilustracja #1

365 dni to kontrowersyjna historia burzliwej miłości polskiej turystki Laury i włoskiego mafiosa Dona Massimo Toricelliego. Pomimo fatalnych ocen wystawionych przez krytyków, film Barbary Białowąs doskonale przyjął się wśród szerszej publiczności. Ponad 450 000 widzów w weekend otwarcia i pierwsze miejsce pod względem oglądalności na polskim Netfliksie mówią same za siebie.

Dobra wiadomość: polski film hitem Netflixa. Zła: to 365 dni - ilustracja #2

7 czerwca dzieło to pojawiło się na zagranicznych wersjach Netflixa, podbijając serca widzów z całego globu (trenduje też w Google). Ludzie twierdzą, że niektóre sceny przebijają swoją mocą i dosadnością serię filmów o Christianie Greyu, a swoimi wrażeniami (oraz memami) dzielą się pod hashtagiem #365dni. Oto parę najciekawszych tweetów:

Film powstał na bazie książki Blanki Lipińskiej o tym samym tytule. Autorka ma na swoim koncie już trzy powieści z tej serii, a więc materiału na scenariusz jeszcze trochę pozostało. Zekranizowana ma zostać cała trylogia, a oprócz niej w planach twórczyń jest serial.