Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePSVPS4
Okładka Persona 5: Dancing in Starlight (PSV)

Persona 5: Dancing in Starlight

Persona 5: Dancing Star Night

Kolejna odsłona spin-offowego cyklu zręcznościowych gier muzyczno-rytmicznych, w których wykorzystywana jest ścieżka dźwiękowa z pełnoprawnych części popularnej serii jRPG-ów Persona firmy Atlus.

Zręcznościowe | rytmiczne | muzyczne | visual novel | elementy przygodowe | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Persona 5: Dancing in Starlight (PSV)

producent: Atlus

wydawca: SEGA

Strona oficjalna

data premiery gry:

4gru2018

PSV PS4

Persona 5: Dancing Star Night na PS4 i PSV to zręcznościowa gra muzyczno-rytmiczna, w której możemy usłyszeć muzykę ze ścieżki dźwiękowej Persony 5. Wraz z wydaną w tym samym czasie Persona 3: Dancing Moon Night, produkcja jest bezpośrednim następcą Persony 4: Dancing All Night, która ukazała się w 2014 roku na PlayStation Vicie. Za stworzenie gry odpowiada firma SEGA oraz japońskie studio Atlus.

Mechanika

Rozgrywka w Personie 5: Dancing Star Night oparta jest na nieskomplikowanych zasadach. Podobnie jak w wielu innych grach muzycznych musimy postępować zgodnie ze wskazówkami i w odpowiednim momencie wybierać przyciski pada, których symbole pojawiają się na ekranie wraz z rytmem wybranej piosenki. Tytuł oferuje kilka trybów zabawy, w tym kampanię fabularną, rozgrywająca się w uniwersum Persony 5. Została ona zrealizowana w formie znanej z gier visual novel.

Kwestie techniczne

Persona 5: Dancing Star Night korzysta z silnika i technologii, które wykorzystane zostały w w trakcie produkcji Persony 5. Na graczy czeka w sumie kilkadziesiąt utworów, z których część to remiksy wykonane przez zaproszonych do współpracy artystów. Jako bonus, deweloperzy przygotowali także kilka zupełnie nowych kompozycji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 169,00 PLN

Gry podobne do Persona 5: Dancing in Starlight

Wymagania wiekowe Persona 5: Dancing in Starlight

12+

Atlus zapowiada trzy nowe spin-offy serii Persona

wiadomość2 sierpnia 2017

Japońskie studio Atlus zapowiedziało aż trzy nowe spin-offy serii Persona. Dwa pierwsze to muzyczno-rytmiczne Persona 3: Dancing Moon Night oraz Persona 5 Dancing Star Night. Obie gry ukażą się na PlayStation 4 i PS Vicie. Trzecia produkcja, zatytułowana Persona Q2, jest klasycznym dungeon-crawlerem, tworzonym z myślą o konsoli Nintendo 3DS.

PSV
PS4