Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPSP
Okładka Tales of VS (PSP)

Tales of VS PSP

Tales of VS to utrzymana w stylistyce anime bijatyka 2D wyprodukowana przez firmę Namco. Akcja gry osadzona została w fantastycznym świecie Dailantia.

Akcji | fantasy | crossover | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Tales of VS (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

6sierpnia2009

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Tales of VS to jedna z pobocznych odsłon znanej serii japońskich gier RPG. W odróżnieniu od większości innych części cyklu tytuł skupia się tylko i wyłącznie na walce. Za stworzenie tego dzieła odpowiada firma Namco Bandai.

Tales of VS przenosi nas do świata znanego jako Dailantia, w którym kluczowym źródłem drogocennej energii jest mana produkowana przez World Tree. Drzewo jest w stanie wydać owoce tylko raz na trzy lata. Podczas tego wydarzenia, zwanego Wielkimi Zbiorami (Great Harvest), rozpoczyna się zaciekła walka o cenny produkt. Aby rozwiązać spór w bardziej cywilizowany sposób powstaje specjalny turniej - Yggdrasill Battle - do którego przystąpić mogą wojownicy zainteresowanych stron oraz zupełnie niezależne osoby.

Swój udział w wielkim turnieju zgłasza w sumie 35 osobistości, pochodzących z 13 różnych gier serii. Obecni są zarówno bohaterowie pozytywni, ale także postacie negatywne. W grze pojawiają się między innymi takie osoby jak: tajemniczy Shing Meteoryte (Tales of Hearts), niewzruszony Yuri Lowell (Tales of Vesperia), niezwykle mądry Richter Abend (Tales of Symphonia: Dawn of the New World) oraz książę Luke fon Fabre (Tales of the Abyss).

Produkcja wykorzystuje LMBS (Linear Motion Battle System), czyli system walki znany z poprzednich odsłon serii. W potyczkach bierze udział maksymalnie czterech wojowników. Poszczególni bohaterowie mogą wykonywać wiele normalnych ataków, ale i stosować nowe kombinacje, jak np. odbicie się od ściany. Ponadto, postacie zbierają punkty doświadczenia za wygrywane pojedynki – w zamian za nie można ulepszać statystyki. Oprócz tego, warto wspomnieć o opcji modyfikowania broni.

Zabawę urozmaica kilka dostępnych trybów rozgrywki oraz pomniejsze mini-gierki, jak np. 2D Battle Mode, w którym trójwymiarowe modele zostały zastąpione dwuwymiarowymi obrazkami. Podstawową formą zabawy jest Yggdrasill Mode. Poznajemy w nim historię każdej z dostępnych postaci. Opowieści o losach poszczególnych wojowników różnią się jednak nieco od oryginalnych przygód znanych z wcześniejszych gier.

Tales of VS to także specyficzna, mangowa stylistyka i ciekawie opracowana oprawa audiowizualna. W grze pojawia się również tryb rozgrywki wieloosobowej, w którym może zmierzyć się maksymalnie czterech graczy za pośrednictwem sieci bezprzewodowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Tales of VS

odpowiednia dla każdego wieku

Tales of Graces (Wii), Tales of VS. (PSP) oraz Tales of Vesperia (PS3) oficjalnie zapowiedziane
Tales of Graces (Wii), Tales of VS. (PSP) oraz Tales of Vesperia (PS3) oficjalnie zapowiedziane

wiadomość7 kwietnia 2009

Firma Namco Bandai oficjalnie wypowiedziała się w kwestii nowych gier z serii Tales of…, o których wiedzieliśmy już kilka dni temu. Chodzi mianowicie o Tales of Graces na Wii oraz Tales of VS. na PSP. Oba tytuły na pewno znajdują się w produkcji i już niedługo fani wymienionych wyżej platform będą mogli w nie zagrać. Te i inne informacje przekazano na poniedziałkowej konferencji koncernu w Tokio.