Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPSP
Okładka Shin Megami Tensei: Persona 2: Eternal Punishment (PSP)
OkładkaShin Megami Tensei: Persona 2: Eternal Punishment (PSP)

Shin Megami Tensei: Persona 2: Eternal Punishment PSP

Shin Megami Tensei: Persona 2: Eternal Punishment to przygotowany z myślą o użytkownikach konsoli PlayStation Portable port gry z gatunku jRPG. Tytuł ukazał się pierwotnie w 2000 roku na Playstation.

RPG | fantasy | turowe | widok izometryczny | dungeon-crawler | visual novel | jRPG | tytuły ekskluzywne PlayStation | urban fantasy | romanse

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Shin Megami Tensei: Persona 2: Eternal Punishment Premiera PSP

17maja2012

producent: Atlus wydawca: Atlus Strona oficjalna

japońskajapońska

Gry podobne do Shin Megami Tensei: Persona 2: Eternal Punishment

Shin Megami Tensei: Persona 3 Portable

Shin Megami Tensei: Persona 2: Innocent Sin

Fate/Extra

Shin Megami Tensei: Persona 2 – Etrernal Punishment to gra jRPG, która zadebiutowała w Japonii i w USA w 1999 roku, trafiając na konsolę Playstation. Gry spod szyldu Persona są pobocznymi tytułami cyklu Shin Megami Tensei, którego korzenie sięgają 1987 roku. Obie serie posiadają oddaną grupę fanów, zarówno w Kraju Kwitnącej Wiśni jak i w innych częściach świata. Za produkcję oryginału oraz jego konwersję na PSP odpowiedzialne jest japońskie studio Atlus. Persona 2 jest dylogią, na którą składają się gry Innocent Sin i Eternal Punishment. Ich bohaterami są te same postacie jednak rozgrywają się one w dwóch alternatywnych rzeczywistościach, przedstawiających podobne zdarzenia z innej perspektywy.

Główną bohaterką jest Maya Amano, dziennikarka pracująca dla młodzieżowego magazynu. Razem ze znajomym policjantem bierze udział w śledztwie, badającym sprawę seryjnych morderstw, których sprawcą jest tajemniczy Joker. Poszukiwania mordercy doprowadzają oboje do szkoły średniej w Sumaru city, w której rozgrywała się akcja Innocent Sin. Podobnie jak w poprzedniej odsłonie gry, w świecie Eternal Punishment nawet najbardziej dziwne plotki i pogłoski stają się w niezrozumiały sposób prawdą. Gracz może manipulować ich przepływem i treścią, dzięki czemu wpływa na przebieg fabuły.

W odróżnieniu od lepiej znanej trzeciej i czwartej części serii, które wydano na PlayStation 2, druga cześćPersonynastawiona jest w większym stopniu na walkę, a gracze mają mniejszą swobodę w decydowaniu o przebiegu fabuły. Przez większą część gry przemieszczamy się po mieście, rozmawiamy z napotkanymi bohaterami, wykonujemy zlecone przez nich zadania, które wiążą się przede wszystkim z walką z demonami nawiedzającymi Sumaru City.

Akcja gra, zarówno w czasie walki jak i eksploracji miasta, przedstawiona została w dwuwymiarowym rzucie izometrycznym. Turowy system walki pozwala na używanie w potyczkach zarówno mocy person naszych bohaterów jak i bardziej tradycyjnych metod eliminacji przeciwników, między innymi przy użyciu broni białej. Co ciekawe, z demonami nie tylko walczymy, ale możemy z nimi także negocjować. Próbując je zastraszyć, obsypując komplementami lub odpowiadając na ich podchwytliwe pytania zyskujemy ich przychylność, a to owocuje kartami tarota oraz innymi przedmiotami ułatwiającymi awansowanie i zyskiwanie nowych mocy. Demony możemy też prosić o pieniądze lub o pomoc w rozprzestrzenianiu plotek, ułatwiając nawigację w danej lokacji.

Eternal Punishment na PSP nie jest zwykłym portem i wprowadza wiele ulepszeń, zarówno w rozgrywce jak i oprawie graficznej. Poprawie uległ wygląd interfejsu, a sam obraz został dopasowany do panoramicznego ekranu konsolki. Zremasterowano ścieżkę dźwiękową oraz wprowadzono szereg poprawek do systemu walki, zmieniono też portrety bohaterów, animacje i przerywniki filmowe. Nowością jest również specjalny scenariusz napisany na potrzeby nowej edycji, który rozszerza nasza wiedzę o świecie gry.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Shin Megami Tensei: Persona 2: Eternal Punishment: Odpowiednia dla każdego wieku.