Persona 3 Reload oficjalnie zapowiedziana, mamy zwiastun
Gra Persona 3 Reload, o której plotkowano od dłuższego czasu, doczekała się oficjalnej zapowiedzi. Podczas Xbox Games Showcase zaprezentowano zwiastun z fragmentami rozgrywki.

Firma Atlus wykorzystała dzisiejsze Xbox Games Showcase do zapowiedzi gry Persona 3 Reload, czyli remake’u kultowego jRPG-a pod tytułem Persona 3. Projekt doczekał się zwiastuna z fragmentami rozgrywki i ma zadebiutować na początku 2024 roku.
Przypominamy, że Persona 3 jest skonstruowana tak, aby umożliwić nam doświadczenie pełnego roku szkolnego. Musimy więc uwzględnić wszystkie „rozrywki”, które idą w parze z edukacją – egzaminy, szkolne bale, choroby uczniów, zawody sportowe itp.
Bezpośrednio wpływa to na drugie, nocne życie – może się zdarzyć, że przyjaciele nie będą w stanie nam pomóc, ponieważ są na przykład chorzy lub muszą się uczyć do egzaminów.
Mechanika walki w Personie 3 nie różni się znacznie od klasycznych gier z podgatunku jRPG. Walki odbywają się w turach i głównie polegają na wybieraniu akcji z koła wyboru. W związku z tym, kluczowe jest przygotowanie do nich, na przykład poprzez zdobywanie coraz to nowych, silniejszych Person.
Możemy to osiągnąć albo poprzez znalezienie kart z ich obrazami – co umożliwia wielokrotne przywoływanie danej istoty – albo poprzez wykorzystanie specjalnej zdolności głównego bohatera. Jest on w stanie połączyć ze sobą już istniejące Persony, co skutkuje powstaniem zupełnie nowych wersji.

GRYOnline
Gracze
Steam
OpenCritic
Komentarze czytelników
Sorkvild19 Konsul

No i w pytę, Persone 5 zdążę jeszcze drugi raz ograć w oczekiwaniu na to. Zastanawiałem się nad kupnem Persona 3, ale trochę wstrzymywałem się bo gra podobno mocno trąci myszką, nie najlepiej się zestarzała a port pozostawia wiele do życzenie i wygląda na to, że zrobili to na szybko, żeby tacy mniej zagorzali fani zdecydowali się kupić znowu starą wersję. Teraz mam powód żeby trochę poczekać przez ten remake, tylko jest jeden ogromny problem czyli cena. Atlus bez kitu zażyczy sobie pełnej ceny na premierę. 250 to może być łaskawy wyrok, ot takie psie czasy.
1000iqhere Konsul

A Personie 1 i 2 to można co najwyżej znicz nad grobem zapalić.
zanonimizowany768165 Legend
Znowu Persona 3? Czemu nie ma zainteresowania pierwszymi dwiema częściami? Zbyt hardkorowe? Mało ciekawa otoczka (postacie, miejsce akcji) w porównaniu do kolejnych części?
Moooras Generał
Dobrze, że powstaje, ale chętniej bym przywitał pecetowy port dwójki albo zapowiedź szóstki (chyba nie należy jej oczekiwać w najbliższych trzech latach).
EmhyrVarEmreis Centurion

Ja o myszce nic nie wiem w Personie 3 Portable. Ogrywałem na klawie i nie przypominam sobie w ogóle sterowania myszkom. Jedynie problem był w Personie 5 Royal podczas obracania kamery myszkom.