Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Etrian Mystery Dungeon (3DS)

Etrian Mystery Dungeon 3DS

Spin-offowa odsłona popularnego cyklu jRPG Etrian Odyssey, rozwijanego przez studio Spike Chunsoft na przenośnych konsolkach firmy Nintendo.

RPG | fantasy | turowe | roguelike | widok izometryczny | dungeon-crawler | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Etrian Mystery Dungeon (3DS)

producent: Spike Chunsoft

wydawca: Atlus

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji 3DS:

5marca2015

Etrian Mystery Dungeon to spin-off popularnego cyklu RPG Etrian Odyssey, stworzonego przez studio Atlus. Gra korzysta z formuły i modelu rozgrywki japońskiej serii Mystery Dungeon, korzeniami sięgającej 1993 roku. Za produkcję tytułów spod jej szyldu odpowiada niezmiennie japońskie studio Chunsoft (obecnie część firmy Spike Chunsoft). Marka Mystery Dungeon nie jest zbyt dobrze znana zachodnim graczom, a jej najbardziej znanymi reprezentantami poza Krajem Kwitnącej Wiśni pozostają tytuły, które korzystają z licencji popularnych serii, takich jak Pokemon (kilkuczęściowy cykl Pokemon Mystery Dungeon).

Podobnie jak w przypadku wielu innych tytułów z gatunku dungeon-crawler, fabuła gry pełni drugorzędną rolę i jest jedynie pretekstem do rozpoczęcia zabawy. Kontrolujemy poszukiwaczy przygód, którzy przybywają do miasta Aslarga. Leży ono nieopodal tajemniczego labiryntu pełnego skarbów i groźnych potworów.

Rozgrywka została ukazana w widoku izometrycznym. Gracze poruszają się po podziemiach oraz walczą z przeciwnikami w trybie turowym. W przeciwieństwie do wielu innych produkcji z gatunku, wszystkie postacie oraz potwory wykonują swoje ruchy w tym samym czasie. Oznacza to, że kiedy przemieszczamy się z jednego pola na drugie, taką samą akcję mogą wykonać także oponenci. Ten model zabawy sprawia, że musimy na bieżąco planować strategię i przewidywać działania wrogów. Do naszej dyspozycji oddano drużynę składającą się czterech bohaterów, mogących reprezentować jedną z dziesięciu klas oraz profesji znanych z Etrian Odyssey. Każda eksplorowana lokacja jest generowana losowo. Zdobywając doświadczenie herosi zyskują nowe umiejętności, które możemy swobodnie modyfikować i dopasowywać do stylu gry. Ginąc trafiamy z powrotem do miasta, tracąc wszystkie zdobyte pod drodze przedmioty i złoto.

Oprawa Etrian Mystery Dungeon została zrealizowana w całości trzecim wymiarze. Projekty postaci oraz lokacji są kolorowe oraz pełne życia. Zachowują przy tym charakterystyczny styl graficzny znany z głównych odsłon Etrian Odyssey.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 2,3 / 10 na podstawie 34 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Etrian Mystery Dungeon

odpowiednia dla każdego wieku