Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DS
Okładka Pokemon Mystery Dungeon: Gates to Infinity (3DS)
OkładkaPokemon Mystery Dungeon: Gates to Infinity (3DS)

Pokemon Mystery Dungeon: Gates to Infinity 3DS

Pokémon Mystery Dungeon: Gates to Infinity to gra jRPG z rodzaju „roguelike”, wyprodukowana przez japońskie studio Spike Chunsoft. Gracz kieruje poczynaniami tytułowych pokemonów przemierzających usiane niebezpieczeństwami labirynty. Tytuł wykorzystuje elementy tzw.

RPG | roguelike | Pokemon | dungeon-crawler | rzeczywistość rozszerzona | jRPG | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pokemon Mystery Dungeon: Gates to Infinity Premiera 3DS

23listopada2012

producent: ChunSoft wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Pokemon Mystery Dungeon: Gates to Infinity

Shin Megami Tensei IV

Persona Q: Shadow of the Labyrinth

Pokemon Super Mystery Dungeon

Pokemon Mystery Dungeon: Gates to Infinity to kolorowy dungeon-crawler stworzony z myślą o fanach popularnych kieszonkowych stworków. Tytuł należy do pobocznej serii cyklu Pokemon. Jej pierwsza odsłona pojawiła się w 2005 roku na konsolach Nintendo DS i Game Boy Advanced. Do czasu premiery Gates to Infinity ukazało się w sumie osiem tytułów spod szyldu Mystery Dungeon. Za produkcję wszystkich odpowiada japońskie studio Chunsoft i Nintendo.

Fabuła tytułu jest dość prosta i przystępna. Wcielamy się w trenera pokemonów, który pewnego razu budzi się w ciele jednego z nich. Szybko uświadamia sobie, że znalazł się w nieznanym świecie zamieszkanym tylko przez te stworki, a w dodatku jest w stanie zrozumieć ich mowę. Wkrótce zaprzyjaźnia się z napotkanymi pokemonami, których marzeniem jest zbudowanie wioski, w której moa mieszkać i bawić się w spokoju. Aby pomóc im w tym zdaniu, gracze wybiorą się na poszukiwania przydatnych przedmiotów i materiałów, znajdujących się w tajemniczych podziemiach okalających osadę.

Gra jest prostym dungeon-crawlerem z elementami RPG. Poza miasteczkiem pokemonów, w którym gracze będą mogli otrzymać zadania oraz porozmawiać z jego mieszkańcami, większą część czasu spędzimy w losowo generowanych labiryntach, pełnych różnych niebezpieczeństw i wrogo nastawionych pokemonów. Trójwymiarowe pole gry obserwujemy z widoku izometrycznego. System poruszania się i walki został oparty na turach. W każdej z nich możemy przesunąć się o jedno pole i wykonać pojedynczy atak. Zarówno nasz pokemon jaki i towarzyszące nam stworki zdobywają doświadczenie i uczą się nowych ruchów. Każdy z nich może być używany ograniczoną liczbę razy. Maksymalnie możemy posiadać tylko cztery aktywne umiejętności. Podobnie jak w głównej serii, przypisane są do nich różne żywioły, na które wrażliwi są konkretni przeciwnicy.

Gra korzysta z technologii rzeczywistości rozszerzonej. Na podstawie obrazu z kamery konsoli, gra tworzy specjalne wersje labiryntów, zawierające trudniejszych oponentów oraz większe niż zwykle skarby. Kolorowa oprawa graficzna tytułu wykorzystuje nieskomplikowane trójwymiarowe modele postaci oraz otoczenia. Odwiedzane podziemia nie zaskakują liczbą detali czy skomplikowanych efektów graficznych.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Pokemon Mystery Dungeon: Gates to Infinity: Odpowiednia dla każdego wieku.