Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPG3DSPS3PSV
Okładka Atelier Rorona Plus: The Alchemist Of Arland (3DS)

Atelier Rorona Plus: The Alchemist Of Arland

Ulepszona i rozszerzona o nowe opcje wersja gry Atelier Rorona: The Alchemist of Arland, która ukazała się na PlayStation 3 w 2010 roku. Tytuł posiada zupełnie nowe scenariusze, system walki i alchemii znany z najnowszych odsłon cyklu, a także poprawioną oprawę graficzną.

RPG | fantasy | turowe | crafting | jRPG

Okładka Atelier Rorona Plus: The Alchemist Of Arland (3DS)

producent: Gust

wydawca: Koei Tecmo

Strona oficjalna

data premiery gry:

21lis2013

PS3 PSV

26mar2015

3DS

Atelier Rorona Plus (tytuł jap. New Atelier Rorona) jest tradycyjnym jRPG-iem i kolejną już odsłoną popularnej wśród miłośników gatunku serii Atelier. Tytuł nie jest jednak zupełnie nowym reprezentantem cyklu, ale ulepszoną wersją gry Atelier Rorona z 2010 roku, która w kolejnych latach doczekała się dwóch bezpośrednich kontynuacji. Twórcy ze studia Gust rozszerzyli scenariusz o nowe wydarzenia, wprowadzili szereg poprawek do oprawy graficznej, a także zastosowali system walki oraz alchemii, wykorzystany w sequelach produkcji.

Historia przedstawiona nie uległa żadnym zmianom i przedstawia losy Roroliny Frixell, adeptki alchemii zwanej przez przyjaciół Roroną. Pozostawiona sam sobie przez mentorkę dziewczyna ma do wypełnienia zadanie. Musi przekonać króla, że jest zdolna prowadzić pozostawiony jej warsztat alchemiczny. W przeciwnym wypadku grozi mu zamknięcie. Aby tego dokonać będzie musiała uporać się z dwunastoma zadaniami, które wyznaczył jej władca.

Narracja w grze przedstawiona jest w typowy dla gier z Japonii sposób. Statycznym obrazom postaci towarzyszą czytane przez aktorów dialogi, a gracz tylko czasami ma możliwość wpływu na ich przebieg. Wybór opcji dialogowych oraz ilość wykonanych zadań pobocznych w dużej mierze decydują o tym, które z wielu zakończeń obejrzymy.

System rozgrywki w Atelier Rorona jest klasycznym przykładem japońskiej szkoły tworzenia gier. Mamy wyraźny podział na eksploracją miasta i jego okolic. W miastach prowadzimy rozmowy z napotkanymi postaciami i przyjmujemy od nich zadania, a w jego okolicach walczymy. Po zainicjowaniu potyczki, gra przenosi nas na osobny ekran walki. Same pojedynki są turowe i trwają dopóki któraś z drużyn nie zostanie pokonana lub nie ucieknie. W czasie walk, oprócz zwykłych ataków, możemy używać umiejętności specjalnych i przedmiotów. Warto w tym miejscu wspomnieć o systemie alchemii, tak charakterystycznym dla tej serii. Ze znajdowanych po bitwach fantów możemy stworzyć ponad sto unikalnych przedmiotów, które później wykorzystamy w naszych wojażach. Alchemia jest nam również niezbędna do wypełnienia wszystkich głównych zadań zlecanych nam przez króla.

Atelier Rorona Plus wprowadza szereg mniejszych i większych poprawek, ulepszających wygląd tytułu. Najważniejszą zmianą jest zastosowanie zupełnie nowych trójwymiarowych modeli postaci, a także zmiany interfejsu, upodabniających w tym względzie grę do Atelier Totori i Atelier Meruru.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Atelier Rorona Plus: The Alchemist Of Arland

Wymagania wiekowe Atelier Rorona Plus: The Alchemist Of Arland

12+

PS3
PSV
3DS