Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePC
Okładka Table Manners (PC)

Table Manners PC

Humorystyczny symulator randki w konwencji pierwszoosobowej gry zręcznościowej, w którym staramy się zdobyć serce wybranka bądź wybranki podczas romantycznej kolacji. Za powstanie Table Manners odpowiada Echo Chamber Games.

Symulacje | FPP | humorystyczne | elementy zręcznościowe | indie | symulator randkowy

PC Windows
Okładka Table Manners (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

14lutego2020

14lutego2020

Steam

Table Manners to humorystyczny i zręcznościowy symulator randki, w której sukces zależy od sprawności naszych dłoni. Za stworzenie gry odpowiada studio Echo Chamber Games, a jej wydanie Curve Digital.

Fabuła

Nadszedł ten czas, w którym bycie singlem przestało być fajne i odczuwamy brak drugiej połówki. Wszyscy wiedzą, że najlepiej ją znaleźć przez serwisy randkowe, więc od tego zaczynamy. Zakładamy profil, znajdujemy kandydata lub kandydatkę odpowiadającego naszym preferencjom i możemy zaczynać rozmowę na odległość. Przed nami możliwość flirtowania, żartowania i prowadzenia głupkowatych rozmów, których celem jest zdobycie sympatii drugiej strony, aby ta dała się zaprosić na randkę. Jeśli jednak stracimy zainteresowanie rozmówcą, to wystarczy przeciągnąć ekran w odpowiednią stronę i wyruszyć ponownie na łowy.

Mechanika

W Table Manners, oprócz prowadzenia rozmów na czacie z potencjalnym partnerem lub partnerką, musimy przede wszystkim pozytywnie zakończyć randkę, na którą razem się wybraliśmy. Jest to o tyle trudne, że nasze ręce nie są do końca kompatybilne z tym, co chcemy zrobić i kontrola nad nimi wymaga od nas nie lada wysiłku. Motyw ten możemy kojarzyć z takich gier jak chociażby Surgeon Simulator. Tutaj również obserwujemy grę z perspektywy pierwszej osoby.

Na randkę możemy się wybrać do restauracji serwujących jedzenie z różnych stron świata. Przed nami restauracje japońskie, gdzie możemy skosztować sushi lub innych dań z owoców morza, restauracje włoskie serwujące makarony, pizzę i dobre wino, amerykańskie knajpki, gdzie skosztujemy soczystych steków i hamburgerów lub restauracje nastawione na dania wegetariańskie serwujące sałatki i kremy warzywne. Każde z tych miejsc wiąże się z innym trudnościami jak umiejętne pokrojenie steku i ryby, nabranie dania na widelec czy spienienie zupy.

Zawsze jednak musimy zadbać o klimat. Randki mają być wstępem do czegoś większego, dlatego zapalona świeczka i sączenie trunku z kieliszków to klucz do sukcesu. Pod warunkiem, że zapalając knot świecy, nie podpalimy całego stołu i nie wylejemy zawartości alkoholu na głowę bądź ubranie naszego towarzysza. Wtedy niestety możemy się pożegnać ze wspólną wizją przeszłości, a poszukiwania znowu będzie trzeba zaczynać od początku.

Gdyby tego było mało, nasze rendez-vous odbywają się miejscach jeszcze bardziej utrudniających nam zadanie. Możemy pójść na randkę do jednej z restauracji umiejscowionych na rozkołysanej łodzi, a nawet spędzić wieczór w stanie nieważkości.

Kwestie techniczne

Table Manners to gra w pełni trójwymiarowa, z humorystycznym stylem graficznym i podkreślającą komizm sytuacji ścieżką dźwiękową.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 64,99 PLN

Wymagania wiekowe Table Manners

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Table Manners

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-6700 3.4 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-760 2.8 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit