Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PCXSXXONEPS5Switch
Okładka Doki Doki Literature Club Plus! (PS4)
OkładkaDoki Doki Literature Club Plus! (PS4)

Doki Doki Literature Club Plus!

DDLC Plus!

Płatna, zaktualizowana wersja Doki Doki Literature Club z 2017 roku. W Doki Doki Literature Club Plus! ponownie wcielamy się w licealistę szukającego miłości w szkolnym klubie literackim, powoli odkrywając mroczny sekret grupy.

Przygodowe | horror | 2D | visual novel | reedycje/remastery/remaki | indie | eksperymentalne/artystyczne | symulator randkowy

Doki Doki Literature Club Plus! Premiera

30cze2021

PC PS4 PS5 XONE XSX Switch

Gry podobne do Doki Doki Literature Club Plus!

Darkest Dungeon

Undertale

Danganronpa V3: Killing Harmony

Doki Doki Literature Club Plus! jest utrzymanym w konwencjach dating simu i psychologicznego horroru tytułem z gatunku visual novel. Gra stanowi płatną, ulepszoną wersję darmowego Doki Doki Literature Club z 2017 roku. Ponownie wcielamy się w nastolatka dołączającego do szkolnego klubu literackiego w poszukiwaniu miłości. Tak jak poprzedniczka, tytuł przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich I odradza się go graczom o słabych nerwach.

Fabuła

Ogólny zarys fabuły pozostaje niezmieniony. Głównym bohaterem jest licealista, któremu sami nadajemy imię. Dołącza on do szkolnego klubu literackiego złożonego z czterech dziewczyn. Są nimi Sayori, czyli jego wesoła przyjaciółka z dzieciństwa, Natsuki pełniąca rolę typowej tsundere, wycofana i nieśmiała Yuri oraz przewodnicząca klubu Monika. Protagonista spędza czas z dziewczynami, pisze z nimi wiersze oraz zbliża się do nich. Z czasem jednak ton historii ulega diametralnej zmianie, a klub literacki okazuje się skrywać mroczny sekret. DDLC Plus! dodatkowo rozbudowuje grę o sześć nowych historii pobocznych, przybliżających graczowi charaktery bohaterek.

Mechanika

Pod względem rozgrywki, DDLC Plus! jest klasyczną grą visual novel, opartą głównie na czytaniu dialogów i wybieraniu odpowiedzi. Unikatowym elementem jest minigra polegająca na pisaniu wierszy. Wybieramy podczas niej określone frazy, by uczynić naszą poezję bardziej atrakcyjną dla jednej z członkiń klubu. Od naszych wierszy i od podejmowanych decyzji zależy dalszy przebieg opowieści.

Nagrodą za postęp w grze są ilustracje, które odblokowujemy, spędzając po szkole czas z dziewczynami. Na skutek wprowadzenia historii pobocznych liczba dostępnych ilustracji drastycznie wzrosła. Plus! dodaje do gry odtwarzacz muzyczny, pozwalający nam tworzyć składanki z dostępnych w grze utworów, i słuchać ich w tle podczas rozgrywki.

Tryby gry

Doki Doki Literature Club Plus! jest tytułem dostępnym wyłącznie dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna składa się z ręcznie rysowanych teł i sprite’ów postaci. Często oglądamy też specjalne ilustracje otrzymywane za postęp w grze. Plus podbija rozdzielczość gry, pozwalając nam cieszyć się rozgrywką w 1080p. Gra zawiera 26 utworów muzycznych, podwajając liczbę utworów z oryginału.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 1 / 10 na podstawie 25 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Doki Doki Literature Club Plus!: 18+

Doki Doki Literature Club Plus! Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 1.8 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7
PC
PS4
PS5
XONE
XSX
Switch