Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 czerwca 2021, 13:33

autor: Ness

Doki Doki Literature Club otrzyma rozszerzoną wersję

Popularna gra Dana Salvato po 4 latach od premiery otrzyma nową zawartość, a także zadebiutuje na innych platformach.

Popularne Doki Doki Literature Club! otrzyma rozszerzoną zawartość oraz pojawi się na konsolach. Taką informację ogłosił twórca gry Dan Salvato na swoim twitterowym koncie. Odświeżona wersja będzie nosiła nazwę Doki Doki Literature Club Plus!.

Produkcja będzie zawierać nowy tryb, który został nazwany „Side Stories”. Salvato opisuje go jako sześć historii o przyjaźni i literaturze niezwiązanych z wydarzeniami z oryginalnej gry. Każda z opowieści skupi się na dwóch konkretnych bohaterkach i ich relacjach. Ponadto w nowe wydanie zostanie wbudowany odtwarzacz muzyczny zawierający łącznie 26 piosenek (w tym 13 nowych), a na odblokowanie będzie czekać kolekcja 100 różnych zdjęć, rysunków oraz szkiców koncepcyjnych. Produkcja otrzyma również graficzne odświeżenie, jednak jej fabuła oraz rozgrywka mają pozostać niezmienione.

Doki Doki Literature Club! to debiutancka gra Dana Salvato. Produkcja jest stylizowana na popularny w Japonii gatunek visual novel. W grze wcielamy się w postać ucznia liceum, który wstępuje do tytułowego szkolnego klubu literackiego złożonego z czwórki dziewczyn. Początkowo dzieło Salvato przypomina typowy symulator randkowania, jednak z czasem gracz przekonuje się, że urocza i kolorowa oprawa jest tylko fasadą ukrywającą prawdziwy charakter produkcji.

Wersja „Plus!” pojawi się na PC, PlayStation 4 i 5, Xboksach One i Series X|S oraz Nintendo Switch już 30 czerwca 2021 roku. Dla posiadaczy urządzeń Sony lub Nintendo istnieje możliwość zamówienia limitowanej fizycznej kopii gry w cenie ok. 111 złotych.

E3 2021