Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Doki Doki Literature Club (PC)
OkładkaDoki Doki Literature Club (PC)

Doki Doki Literature Club PC

Doki Doki Literature Club jest nietypowym przedstawicielem gatunku visual novel. Gracz wciela się w członka szkolnego klubu literackiego i poznaje należące do niego dziewczyny. Niedługo później opowieść skręca jednak w niespodziewaną stronę...

Przygodowe | zagraj za darmo | 2D | visual novel | indie | eksperymentalne/artystyczne | symulator randkowy

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Doki Doki Literature Club Premiera PC

22września2017

producent: Team Salvato wydawca: Team Salvato Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Doki Doki Literature Club jest wydanym na PC bardzo nietypowym przedstawicielem gatunku visual novel. W stworzonej przez Team Salvato produkcji gracze wcielają się w chłopaka należącego do szkolnego klubu literackiego i poznają kilka jego członkiń. Nie wszystko jest jednak takie, jakim się wydaje… Gra jest dostępna zupełnie za darmo, choć na oficjalnej stronie można wspomóc deweloperów wybraną przez siebie kwotą.

Fabuła

W Doki Doki Literature Club wcielamy się w nastolatka – nowego członka klubu literackiego starającego się właśnie o status oficjalnej organizacji szkolnej. Poznajemy jego cztery członkinie: młodą i pełną energii Sayori (przyjaciółkę z dzieciństwa naszego bohatera, za której pośrednictwem wstąpił on do klubu), niebezpiecznie uroczą (i silną) Natsuki, tajemniczą i cichą Yuri oraz Monikę – piękną i dystyngowaną przewodniczącą.

Opowieść zaczyna się jako radosna komedia romantyczna, jednak w miarę, jak gracz odkrywa historię, klimat produkcji zmienia się diametralnie.

Mechanika

Doki Doki Literature Club to visual novel. Oznacza to, że rozgrywka sprowadza się do czytania wyświetlonych na ekranie dialogów oraz oglądania dwuwymiarowych, ręcznie rysowanych ilustracji prezentujących postacie oraz miejsca. Od czasu do czasu gracz zmuszony jest podejmować decyzje, które kształtują dalszy tok opowieści.

Kwestie techniczne

Omawiana produkcja jest tytułem dwuwymiarowym i charakteryzuje się starannie wykonanymi, ręcznie rysowanymi projektami lokacji oraz postaci. Wszystko jest pełne intensywnych kolorów i utrzymane w mangowej stylistyce.

Inne informacje

Gra Doki Doki Literature Club w wersji na PC jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich i posiadających mocne nerwy.

Ostatnia modyfikacja 18 grudnia 2017

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 940 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Doki Doki Literature Club: 18+