Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3
Okładka Date A Live: Rinne Utopia (PS3)

Date A Live: Rinne Utopia PS3

Klasyczna japońska przygodowa gra visual novel. W Date A Live: Rinne Utopia wcielamy się w ucznia szkoły średniej. Odkrywa on, że posiada moc powstrzymania tajemniczych istot przyjmujących postać młodych dziewczyn, które odpowiadają za katastrofy wstrząsające naszą planetą.

Przygodowe | fantasy | science fiction | 2D | manga i anime | visual novel | romans

Sony PlayStation 3
Okładka Date A Live: Rinne Utopia (PS3)

japońskajapońska

data premiery gry w wersji PS3:

27czerwca2013

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Date A Live: Rinne Utopia to klasyczna gra przygodowa z gatunku visual novel. Wcielamy się w niej w przeciętnego ucznia liceum, który by uratować świat musi rozkochać w sobie potężne i zagrażające światu tajemnicze istoty przyjmujące postać młodych dziewczyn. Deweloperem i wydawcą tytułu jest japońska firma Compile Heart. Produkcja oparta jest na książkach z serii Date A Live, autorstwa Koshiego Tachibany, które wydawane są w Japonii od 2011 roku. Popularna marka doczekała się aż trzech sezonów telewizyjnej adaptacji anime oraz jednego filmu kinowego, a także ogromnej liczby związanych z nią gadżetów.

Fabuła

Date A Live: Rinne Utopia traktować należy jako spin-off głównej serii książkowej oraz anime, ale ich znajomość nie jest niezbędna do zabawy. Akcja gry rozgrywa się we współczesnej Japonii. Trzydzieści lat przed rozpoczęciem historii światem wstrząsa potężny wybuch (określany w grze jako tzw. spacequake), którego ofiarą w jednym momencie pada ponad 150 milionów ludzi. Od tamtego czasu tego rodzaju katastrofy na mniejszą skalę powtarzają się regularnie w rożnych miejscach świata, a ich sprawczyniami są tajemnicze istoty/duchy (Spirits), przyjmujące postać młodych dziewczyn.

Gracze wcielają się w Shido Itsukę, niczym niewyróżniającego się ucznia liceum, który pewnego dnia staje się świadkiem jednego z wybuchów. W jego centrum znajduje ducha, z którym nawiązuje kontakt. Wkrótce dowiaduje się od swojej siostry, będącej członkiem organizacji Ratatoskr walczącej z zagrożeniem ze strony Spirits, że posiada on unikalną zdolność pozwalającą mu na zniwelowanie mocy niebezpiecznych istot. Co więcej, jeżeli uda mu się pocałować i rozkochać w sobie którąś z nich istnieje szansa, że kompletnie wymaże jej nadnaturalne zdolności.

Date A Live: Rinne Utopia rozgrywa się jakiś czas po wydarzeniach przedstawionych w kilku początkowych książkowych tomach serii i pierwszym sezonie anime. Całe rodzinne miasto Shido otacza nieprzekraczalna bariera, w której zostaje uwięziony wraz z innymi bohaterkami. Sprawę komplikuje fakt, że wkrótce w jego otoczeniu pojawia tajemnicza Rinne Sonogami. Nieznana mu dziewczyna twierdzi, że jest jego bliską przyjaciółką z dzieciństwa.

Mechanika

Date A Live: Rinne Utopia to klasyczna przygodówka visual novel. Rozgrywka sprowadza się do czytania dialogów postaci, którym towarzyszą dwuwymiarowe animowane sylwetki bohaterów oraz ilustracje. Od czasu do czasu jesteśmy proszeni o dokonanie wyboru jednej z kilku linii dialogowych lub akcji, którą podejmie Shido. Historia podzielona jest na następujące po sobie dni. Zdarza się, że decydujemy o ich przebiegu, wybierając jedną z kilku dostępnych bohaterek, którą chcemy zabrać na randkę. Tytuł oferuje wiele różnych zakończeń, zachęcających do wielokrotnego przechodzenia całej fabuły.

Kwestie techniczne

Date A Live: Rinne Utopia oferuje wysokiej jakości dwuwymiarowe ilustracje, których przygotowaniem zajęła się artystka ukrywająca się pod pseudonimem Tsunako. Ilustratorka od lat współpracuje z Compile Heart i odpowiada za projekty postaci w serii Hyperdimension Neptunia. Warto dodać, że wszystkie dialogi w grze zostały zdubbingowane przez profesjonalnych i znanych japońskich aktorów pracujących w branży anime.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Date A Live: Rinne Utopia

Wymagania wiekowe Date A Live: Rinne Utopia

16+