Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3
Okładka Hakuoki: Stories of Shinsengumi (PS3)
OkładkaHakuoki: Stories of Shinsengumi (PS3)

Hakuoki: Stories of Shinsengumi PS3

Hakuoki: Stories of Shinsengumi to dwuwymiarowa gra przygodowa z gatunku visual novel, której akcja została osadzona w XIX-wiecznej Japonii u progu rewolucji Meiji. Gracze wcielają się w młodą kobietę o imieniu Chizuru, która poszukuje w Kioto swojego zaginionego ojca.

Przygodowe | fantasy | 2D | visual novel | romans | samuraje | XIX wiek | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hakuoki: Stories of Shinsengumi Premiera PS3

17czerwca2010

producent: Idea Factory wydawca: Aksys Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Hakuoki: Stories of Shinsengumi

Robotics;Notes

Little Busters!

Steins;Gate

Hakuoki: Stories of Shinsengumi jest historyczną grą przygodową z elementami fantasy, której akcja została osadzona w XIX-wiecznej Japonii. Za stworzenie tytułu odpowiada studio Idea Factory, mające na koncie przede wszystkim konsolowe gry RPG. Od czasu premiery pierwszego Hakuouki w 2008 roku, ta wyjątkowo popularna produkcja doczekała się kilku tytułów pobocznych, remaków, a także adaptacji w formie animowanego serialu telewizyjnego. Wersja gry na PlayStation 3, poza scenariuszami znanymi z poprzednich odsłon tytułu, zawiera także bonusową zawartość, dodającą w sumie około 20 godzin rozgrywki. Hakuoki: Stories of Shinsengumi jest pierwszą japońską visual novel, która trafiła w języku angielskim na PlayStation 3.

Gra jest typową visual novel należącą do podgatunku otome game. Oznacza to, że została przygotowana głównie z myślą o żeńskiej części graczy. W produkcjach tych główna bohaterka jest najczęściej młodą kobietą, która w trakcie rozwoju historii otoczona zostaje przystojnymi mężczyznami, posiadającymi wyraziste i dość stereotypowe osobowości. Grający, dzięki podejmowanym decyzjom, mogą osiągnąć jedno z kilku dostępnych zakończeń, w których protagonistka znajduje szczęście w ramionach wybranego przez siebie ukochanego.

W trakcie rozgrywki wcielamy się Chizuru Yukimurę, młodą dziewczynę która samodzielnie wybrała się do Kioto w poszukiwaniu swojego ojca, naukowca i lekarza specjalizującego się w zachodniej medycynie. Przedstawiona w Hakuouki historia toczy się na początku drugiej połowy XIX wieku, który dla Japonii był okresem gwałtownych zmian, jakie objawiły się między innymi upadkiem Szogunatu, rządzącego krajem przez kilkaset lat. Przebywając w mieście Chizuru trafia pod opiekę czterech kapitanów sił Shinsegumi, specjalnej policji szoguna, walczącej z opozycją i rewolucjonistami. Wkrótce później dowiaduje się, że jej ojciec pracował nad tajemniczym napojem, zwiększającym siłę, szybkość i obdarzającym innym nadnaturalnymi zdolnościami. Niestety, jego spożycie wywołało niespodziewane efekty uboczne u niektórych testujących go osób, zamieniając je w groźne bestie, które grasują po całym Kioto. Podczas przygody protagonistka musi zręcznie poruszać się w intrygach na dworze szoguna i spróbować znaleźć ojca, równocześnie zostanie przy tym obdarzona uczuciem przez jednego jednego z opiekujących się nią kapitanów.

Po przejściu głównej kampanii odblokowujemy moduł Stories of Shinsengumi, zawierający szereg opcjonalnych scenariuszy i eventów, rozszerzających wiedzę o świecie i postaciach. Jedna z historii odpowiada nawet na pytanie, jak wyglądałby relacje pomiędzy bohaterami gdyby żyli we współczesności i byli uczniami japońskiej szkoły średniej.

Zabawa przebiega w sposób charakterystyczny dla visual novel. Na ekranie wyświetlany jest tekst dialogów, który ilustrowany jest dwuwymiarowymi portretami postaci oraz tłami. Od czasu do czasu jesteśmy proszeni o podjęcie jakieś decyzji, które wpłyną nie tylko na przebieg aktualnych wydarzeń, ale także zaowocują kilkoma różnymi zakończeniami.

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Hakuoki: Stories of Shinsengumi

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.