Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS3PCX360
Okładka Muv-Luv Alternative: Total Eclipse (PC)
OkładkaMuv-Luv Alternative: Total Eclipse (PC)

Muv-Luv Alternative: Total Eclipse

Klasyczna przygodówka z gatunku visual novel, będąca prequelem gry Muv-Luv Alternative, przedstawiającym kompletnie nową historię oraz bohaterów.

Przygodowe | science fiction | mechy i roboty | visual novel | alternatywna historia | romans

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Muv-Luv Alternative: Total Eclipse Premiera

16maj2013

PS3 X360

14wrz2014

PC

producent: âge wydawca: 5pb. Strona oficjalna

Gry podobne do Muv-Luv Alternative: Total Eclipse

Steins;Gate

If My Heart Had Wings

Steins;Gate 0

Muv-Luv Alternative: Total Eclipse na PC, PS3 i X360 to przygodówka z gatunku visual novel. Jej akcja osadzona została w alternatywnej wersji Ziemi, w której od lat 70. XX wieku ludzkość bezskutecznie walczy z najeźdźcami z kosmosu przy użyciu zaawansowanej technologii oraz mechów. Za stworzenie Muv-Luv Alternative: Total Eclipse odpowiada japońskie studio âge, gra częścią cyklu Muv-Luv i prequelem Muv-Luv Alternative, wydanego oryginalnie w 2006 roku. Jej scenariusz oparty został na serii książek pod tym samym tytułem, które w 2012 roku doczekały się także adaptacji pod postacią serialu anime. Produkcja zawiera linię fabularną zawartą w powieściach i animacji, a także oryginalne zwieńczenie całej historii.

Od czasu powstania cykl Muv-Luv doczekał się szeregu komiksowych, książkowych i animowanych spin-offów. Co więcej, dzięki sukcesowi w Japonii, seria odpowiedzialna jest również za spopularyzowanie postapokaliptycznej oraz militarnej tematyki wśród autorów komiksów i anime. Bezpośrednią inspirację z serii czerpał na przykład Hajime Isayama, autor mangi Atak Tytanów.

Fabuła

Fabuła przedstawiona w Muv-Luv Alternative: Total Eclipse rozpoczyna się w 2001 roku, a więc na kilka lat przed wydarzeniami z Muv-Luv Alternative. Historia skupia się na żołnierzach i pilotach biorących udział w specjalnym projekcie badawczym o nazwie Prominence nadzorowanym przez ONZ. Jego celem jest budowa oraz testy nowej generacji mechów przeznaczonych do starć z kosmicznymi najeźdźcami o nazwie BETA, z którymi ludzkość walczy od prawie 30 lat. Operacja przeprowadzana jest w tajemnicy w amerykańskiej bazie wojskowej Yukon na Alasce. Głównym bohaterem gry jest utalentowany pilot Yuuya Bridges, należący do amerykańskich sił powietrznych. Protagonista zostaje częścią międzynarodowego zespołu, który musi stawić czoła różnorakim wyzwaniom stawianym przez przełożonych oraz ostatecznie przygotować się do walki z obcymi.

Mechanika

Muv-Luv Alternative: Total Eclipse jest klasycznym visual novel. Zabawa pozbawiona została więc jakichkolwiek dodatkowych elementów zręcznościowych czy logicznych. Rola gracza sprowadza się do odczytywania kolejnych segmentów tekstu oraz podejmowania wyborów dialogowych w niektórych momentach zabawy.

Kwestie techniczne

Wszystkie kwestie dialogowe zostały w pełni zdubbingowane przez aktorów, których mogliśmy usłyszeć w serialu anime.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Muv-Luv Alternative: Total Eclipse: Odpowiednia dla każdego wieku.

PS3
X360
PC