Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCSwitch
Okładka Mirror (PC)
OkładkaMirror (PC)

Mirror

Mirror to erotyczna gra logiczna, w której łączymy klejnoty na planszy w kombinacje złożone z trzech lub więcej elementów.

Logiczne | fantasy | elementy RPG | visual novel | połącz trzy elementy | indie | symulator randkowy | erotyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Mirror Premiera

19kwi2018

PC

23gru2019

Switch

producent: Kagami Works wydawca: SakuraGame

Gry podobne do Mirror

Subverse

HuniePop 2: Double Date

Sextris

Mirror to fabularna gra erotyczna łącząca logiczną rozgrywkę z gatunku „połącz 3 elementy” z narracyjną produkcją visual novel oraz RPG. To debiutanckie dzieło studia Kagami Works, a gra szybka stała się najpopularniejszym i najlepiej ocenianym przedstawiciel tego typu tytułów na Steamie.

Fabuła

Mirror to nie tyle jedna historia, ile zbiór krótkich opowiadań w klimatach fantasy, poznawanych dzięki magicznemu lustru. Te skupiają się na losach kobiet znajdujących się w różnych sytuacjach. Poznajemy m.in. mroczną elfkę z zapędami na Robin Hooda, chińską zombie czekającą na powrót (czytaj: reinkarnację”) ukochanego oraz starożytną Japonkę, która przeniosła się do czasów współczesnych. Każda z tych historii, choć oczywiście skupiona na wątkach romansowych, wyróżnia się tematyką i atmosferą, przy czym gra nie stroni od mocno kontrowersyjnej erotyki.

Mechanika

Rozgrywka w Mirror opiera się na założeniach typowych dla gatunku, wliczając w to serię HuniePop. Stajemy do pojedynków, które odbywają się na planszy wypełnionej czterema rodzajami klejnotów: ataków fizycznych lub magicznych, gniewu oraz leczenia. Naszym zadaniem jest łączenie co najmniej trzech elementów tego samego typu, by ostatecznie zredukować punkty życia przeciwniczki do zera. Gra nagradza nas za dłuższe kombosy m.in. poprzez tworzenie specjalnych klejnotów o potężniejszych efektach oraz… uszkadzanie ubioru bohaterek.

Zabawę urozmaicają specjalne zdolności postaci oraz fakt, że każda z nich ma inne mocne i słabe strony. Za wygraną otrzymujemy pieniądze uzależnione od naszych działań w trakcie walki, co pozwala zakupić różne ulepszenia pomocne w przyszłych starciach (także w innych aktach niż obecnie rozgrywany).

Prócz tego Mirror zawiera sekwencje fabularne w stylu gier z gatunku visual novel, aczkolwiek nierzadko z mocno erotycznym. Tytuł jest nieliniowy, a decyzje podejmowane w trakcie wpłyną na zakończenie historii danej bohaterki.

Tryby gry

Mirror składa się z wielu osobnych aktów opowiadających osobne historie, ale z czasem uzyskujemy też dostęp do wymagającego trybu wyzwań.

Kwestie techniczne

Zgodnie z konwencją gier visual novel (oraz eroge), Mirror oparto na dwuwymiarowej grafice nawiązującej do japońskich komiksów i z animowanymi sprite’ami postaci. Ta prezentuje wysoki poziom jak na standardy gatunku i uzupełnia ją muzyka, która uwzględnia osobne utwory dla każdej z opowiadanych historii. Ponadto gra uwzględnia japoński dubbing dla każdej z bohaterek.

Tryb gry: single player  

Mirror cena w dniu premiery: 7,19 PLN

Wymagania wiekowe Mirror: 18+

Mirror Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 2 GB HDD
  • Windows XP/7(SP1)/8/10
PC
Switch