Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4Switch
Okładka Gal*Gun 2 (PC)

Gal*Gun 2

Kolejna odsłona serii humorystycznych rail-shooterów, w których wcielamy się w ucznia liceum odpierającego grupki rozkochanych w nim koleżanek. Dziewczyny są ofiarami diabelskiej klątwy, którą musimy zniwelować przy pomocy anielskich gadżetów i broni.

Akcji | FPP | FPS | rail shooter | humorystyczne | strzelanki | erotyczne

Okładka Gal*Gun 2 (PC)

producent: Inti Creates

wydawca: pQube

Strona oficjalna

data premiery gry:

13kwi2018

PS4 Switch

20lip2018

PC

Gal*Gun 2 to humorystyczna strzelanka na szynach (rail-shooter). Producentem gry jest japońskie studio Inti Creates, założone w 1996 roku przez byłych pracowników Capcomu. Zespół jest znany głównie za sprawą licznych odsłon platformowego cyklu Mega Man. Co prawda Gal*Gun 2 jest kontynuacją poprzednich części cyklu, ale w głównej mierze oparty został na wydanym w 2017 roku Gal*Gun VR, stworzonym z myślą o okularach rzeczywistości wirtualnej.

Fabuła

Gracze wcielają się w przeciętnego ucznia japońskiego liceum, który pewnego dnia otrzymuje tajemniczą paczkę. Zawiera ona dziwną broń oraz gogle. Kiedy je zakłada, widzi anioła o imieniu Risu, który prosi go o pomoc w walce z psotliwym demonem Kuroną. Bohater zgadza się pomóc, ale szybko okazuje się, że nie będzie to łatwe. Za sprawą diabelskiej klątwy wszystkie dziewczyny w szkole na jego widok natychmiast się w nim zakochują. Korzystając z magicznej broni, protagonista musi obronić się przed tabunami adoratorek oraz pomóc im wyleczyć się z klątwy.

Mechanika

Gal*Gun 2 to klasyczna strzelanka na szynach, w której akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Gra korzysta z modelu rozgrywki wyciągniętego wprost z Gal*Gun VR. W trakcie zabawy przemieszczamy się pomiędzy kolejnymi lokacjami, ukazującymi różne zakamarki miasta głównego bohatera (w tym oczywiście szkolę), pokonując tabuny wrogów. Nie możemy opuścić planszy do czasu, gdy pokonamy wszystkie przeciwniczki widoczne na ekranie. Aby obronić się przed atakami ze wszystkich stron, możemy swobodnie obracać kamerę o 360 stopni. Istnieją dwa podstawowe typy broni. Pierwsza z nich wystrzeliwuje feromony, które zatrzymują biegnące w naszą stronę dziewczyny. Druga to odkurzacz, która wysysa z nich opętującego je demona.

Kwestie techniczne

Pod względem oprawy audiowizualnej Gal*Gun 2 nie różni się znacząco od Gal*Gun VR. Twórcy wykorzystali te same model postaci, efekty graficzne oraz lokacje, wzbogacając je o zawartość, którą mogliśmy znaleźć w poprzednich częściach serii. W trackie zabawy napotkamy około 70 różnych dziewczyn. Wszystkie zostały w pełni zdubbingowane przez japońskie aktorki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Cena gry w dniu premiery: 214,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Gal*Gun 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Gal*Gun 2

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4670 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1080 / Radeon RX 480 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-4670 3.4 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon RX 570 lub lepsza, 8 GB HDD, Windows 7/8.1/10 64-bit

PS4
Switch
PC