Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Gal*Gun VR (PC)

Gal*Gun VR PC

Specjalna wersja pierwszoosobowej strzelaniny Gal*Gun, stworzona z myślą o okularach rzeczywistości wirtualnej. Gracze wcielają się w pechowego licealistę, pozostającego pod wpływem klątwy, która sprawia, że jest nagabywany przez wszystkie spotkane dziewczęta.

Akcji | FPP | FPS | rail shooter | humorystyczne | Oculus Rift | strzelanki | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna | erotyczne

PC Windows
Okładka Gal*Gun VR (PC)

producent: Inti Creates

wydawca: pQube

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

9sierpnia2017

9sierpnia2017

Steam

Gal*Gun VR na komputerach PC to humorystyczna, trójwymiarowa tzw. strzelanka na szynach (rail shooter), w której celem naszych nieszkodliwych pocisków ze specjalnej broni są rozentuzjazmowane uczennice liceum. Za stworzenie gry odpowiada japońskie studio Inti Creates, założone w 1996 roku przez byłych pracowników Capcomu. Zespół jest znany głównie za sprawą licznych odsłon platformowego cyklu Mega Man. Gal*Gun VR jest specjalną wersją pierwszej odsłony serii, która ukazała się jedynie w Japonii na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Producenci wycieli z gry większość przerywników fabularnych, zmienili także jej strukturę, przystosowując do współpracy z okularami rzeczywistości wirtualnej.

Fabuła

Główny bohater gry to przecięty japoński licealista, który przez przypadek zostaje postrzelony kilkoma strzałami początkującego kupidyna. Dzięki temu staje się najpopularniejszym chłopakiem w szkole, w którym błyskawicznie zakochują się wszystkie napotkane przez niego koleżanki. By bronić się przed atakami adoratorek, otrzymuje od kupidyna specjalną broń naładowaną feromonami.

Mechanika

Akcję w Gal*Gun VR obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Tytuł jest klasyczną strzelanką na szynach. Oznacza to, że podczas rozgrywki kontrolujemy jedynie pojawiający się na ekranie celownik broni. Protagonista posługuje się wspomnianą już bronią, dzięki której postrzelone nią dziewczyny wpadają w euforię i nie mają już siły go dalej ścigać. Każda oponentka posiada kilka wrażliwych miejsca, których trafienie zwiększa liczbę zdobywanych punktów.

Kwestie techniczne

Gal*Gun VR oferuje kolorową trójwymiarową oprawę graficzną, wzorowaną na współczesnych serialach anime, co powinno przypaść do gustu fanom japońskiej popkultury. Gra współpracuje z okularami i kontrolerami HTC Vive oraz Oculus Rift.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Gal*Gun VR

16+

Wymagania sprzętowe Gal*Gun VR

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4670 3.4 GHz/AMD FX 8350 4.0 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 1080/Radeon RX 480 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-4670 3.4 GHz/AMD FX 8350 4.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970/Radeon RX 570 lub lepsza, 3 GB HDD, Windows 7 64-bit