Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4PCPSV
Okładka Gal*Gun: Double Peace (PS4)

Gal*Gun: Double Peace

Humorystyczny, trójwymiarowy rail shooter autorstwa studia Inti Creates, będący kontynuacją stworzonej z myślą o wykorzystaniu kontrolerów ruchowych produkcji Gal*Gun z 2011 roku.

Akcji | FPP | FPS | rail shooter | humorystyczne | strzelanki | erotyczne

Okładka Gal*Gun: Double Peace (PS4)

producent: Inti Creates

wydawca: pQube

Strona oficjalna

data premiery gry:

6sie2015

PS4 PSV

27wrz2016

PC

Gal*Gun: Double Peace na platformie PC, PS4 i PSV to humorystyczna, trójwymiarowa tzw. strzelanka na szynach (rail shooter), w której celem naszych nieszkodliwych pocisków ze specjalnej broni są rozentuzjazmowane uczennice liceum. Za stworzenie gry odpowiada japońskie studio Inti Creates, założone w 1996 roku przez byłych pracowników Capcomu. Zespół jest znany głównie za sprawą licznych odsłon platformowego cyklu Mega Man. Gal*Gun: Double Peace jest drugą odsłoną serii. Pierwsza, zatytułowana po prostu Gal*Gun, ukazała się jedynie w Japonii na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Tytuł był przystosowany do współpracy z kontrolerami ruchu Kinect i PlayStation Move.

Fabuła

Bohaterem Gal*Gun: Double Peace jest Hodai, przeciętny japoński licealista. Zwyczajne życie protagonisty zostaje wywrócone do góry nogami, gdy trafia go strzała wypuszczona przez złośliwego anioła Kuronę. Pocisk sprawia, że chłopak staje się obiektem wściekłego ataku wszystkich dziewczyn, które choć na chwilę zwrócą wzrok w jego stronę. Aby uwolnić się od klątwy, Hodai musi przed końcem dnia wyznać swoje uczucia wybrance serca, uniknąwszy kontaktu z jakąkolwiek inną przedstawicielką płci pięknej.

Mechanika

Akcję w Gal*Gun: Double Peace obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Tytuł jest klasyczną strzelanką na szynach. Oznacza to, że podczas rozgrywki kontrolujemy jedynie pojawiający się na ekranie celownik broni. Protagonista dysponuje specjalnym pistoletem strzelającym feromonami, sprawiającymi, że atakujące go dziewczyny natychmiast się w nim zakochują, zapomniawszy o żywionej wobec niego nienawiści. Zwykłe segmenty zabawy przerywane są specjalnymi momentami, w których wykorzystywany jest panel dotykowy gamepada lub ekran PlayStation Vity. Tytuł oferuje wiele alternatywnych zakończeń w zależności od tego, którą ze szkolnych koleżanek uznamy za swoją prawdziwą miłość.

Tryby rozgrywki

Poza standardową kampanią, która zawiera przerywniki fabularne zrealizowane w formie znanej z visual novel, gra oferuje także tryb Score Attack, w którym staramy się zdobyć jak największą liczbę punktów w wybranych rozdziałach produkcji. Na odblokowanie czekają również różnego rodzaju kostiumy dla dziewcząt.

Kwestie techniczne

Gal*Gun: Double Peace wydane na PC, PS4 i PSV oferuje kolorową trójwymiarową oprawę graficzną, wzorowaną na współczesnych serialach anime, co powinno przypaść do gustu fanom japońskiej popkultury.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,4 / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Gry podobne do Gal*Gun: Double Peace

Klasyfikacja PEGI Gal*Gun: Double Peace

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze pojawiają się nagość i/lub zachowania seksualne lub nawiązania do zachowań o charakterze seksualnym.

Wymagania sprzętowe Gal*Gun: Double Peace

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-4460 3,2 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki GeForce GTX 750 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8.1/10
Minimalne: Intel Core i3-550 3,2 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki GeForce GTS 450/Radeon HD 5870 lub lepsza, 10 GB HDD, Windows 7/8.1/10

Danteveli_ Ekspert 23 lipca 2016

Mniej więcej 5 lat temu zobaczyłem wideo z pewnej japońskiej gierki. Produkcja ta wyglądała jak typowy celowniczek typu The House of the Dead albo Time Crisis. Jedyną różnica było tutaj, że zamiast strzelać do zombiaków rozprawialiśmy się z uczennicami. No i zamiast strzelać z karabinów podniecaliśmy je koncentrując na nich swój wzrok. Teraz po kilku latach doczekaliśmy się sequela tamtej produkcji. Musiałem więc rzucić się na głęboką wodę i sprawdzić dokładnie czym Gal*Gun: Double Peace jest. Tylko czy w konfrontację z taką dawką anime da się przeżyć?

7.5
PS4
PSV
PC