Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Seed of the Dead: Sweet Home (PC)
OkładkaSeed of the Dead: Sweet Home (PC)

Seed of the Dead: Sweet Home PC

Produkcja łącząca elementy dynamicznego FPS-a i symulatora randkowego. W Seed of the Dead: Sweet Home wcielamy się w bohaterki, które stawiają czoła hordom krwiożerczych potworów oraz budują między sobą bliskie relacje.

Akcji | FPP | zombie | FPS | symulator randkowy | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Seed of the Dead: Sweet Home Premiera PC

28sierpnia2021

Steam

28sierpnia2021

producent: TeamKRAMA wydawca: Eroge Japan

Angielskie napisyAngielskie napisy

Gry podobne do Seed of the Dead: Sweet Home

World War Z

Killing Floor 2

Left 4 Dead 2

Seed of the Dead: Sweet Home jest oryginalną hybrydą dynamicznego FPS-a i symulatora randkowego. Produkcja została opracowana przez studio TeamKRAMA, a jej wydaniem zajęła się firma Eroge Japan.

Fabuła

Seed of the Dead: Sweet Home zabiera nas w podróż do postapokaliptycznego świata opanowanego przez hordy krwiożerczych potworów. Podczas zabawy wcielamy się w jedną z czterech dziewczyn, które stawiają czoła zagrożeniu, a pomiędzy kolejnymi bataliami budują między sobą mniej lub bardziej bliskie relacje.

Choć akcję tej produkcji przedstawiono po wydarzeniach przedstawionych w wydanej w 2018 roku grze Seed of the Dead, ich znajomość nie jest wymagana do zrozumienia opowiedzianej tu historii.

Mechanika

W Seed of the Dead: Sweet Home akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Gra oddaje nam do dyspozycji cztery bohaterki: Hikari Kondo, Ayę Kagano, Kirarę Suzune oraz Ichikę Hazuki. Każda z nich posiada własną osobowość oraz indywidualne umiejętności, co wpływa zarówno na ich zachowanie na placu boju, jak i na stosunki, które między sobą nawiązują.

Rozgrywka opiera się na dwóch filarach. Pierwszym jest eksterminacja hord przeciwników. Na ośmiu arenach mierzymy się między innymi z całymi tabunami żywych trupów oraz przerośniętymi człekokształtnymi monstrami, a także z przerażającymi, gigantycznymi wężami czy z wielkimi, mackowatymi stworami. Wrogów eliminujemy, robiąc użytek z rozbudowanego arsenału obejmującego ponad trzydzieści rodzajów broni palnej oraz białej. W miarę postępów zdobywamy nowe umiejętności, co pozwala nam stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

Pomiędzy kolejnymi potyczkami trafiamy do bazy. Drugi filar gry stanowią interakcje, w jakie dziewczyny wchodzą ze sobą podczas pobytów w swojej siedzibie. Prowadząc rozmowy i dając sobie prezenty, bohaterki budują między sobą relacje, które z czasem mogą przenieść na wyższy poziom. Ponadto na odblokowanie czeka tu siedem dodatków, które pozwalają nam ulepszyć naszą bazę wypadową.

Kwestie techniczne

Oprawę graficzną gry Seed of the Dead: Sweet Home wykonano w technice cel-shading. Całość utrzymano w mangowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Seed of the Dead: Sweet Home cena w dniu premiery: 107,99 PLN

Wymagania wiekowe Seed of the Dead: Sweet Home: 18+

Seed of the Dead: Sweet Home Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Quad Core 3.0 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 1060 / 4 GB Radeon RX 580 lub lepsza
  • 20 GB HDD
  • Windows 7/8/8.1/10 64-bit