Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 listopada 2021, 09:50

autor: Adrian Werner

Koniec Harry Potter: Wizards Unite - gra twórców Pokemon GO zostanie zamknięta

Zapowiedziano koniec gry Harry Potter: Wizards Unite, czyli mobilnej produkcji AR od twórców Pokemon GO. Serwery zostaną wyłączone za niecałe trzy miesiące.

W SKRÓCIE:
  1. gra mobilna Harry Potter: Wizards Unite przestanie działać 31 stycznia 2021 roku,
  2. produkcję będzie można pobrać tylko do 6 grudnia 2021 roku,
  3. nie ma w planach zwrotów pieniędzy wydanych na kupno wirtualnej waluty.

Mamy złe wieści dla fanów Harry Potter: Wizards Unite. Odpowiedzialne za produkcję studio Niantic ogłosiło, że gra zostanie zamknięta. Gracze będą mogli kontynuować rozgrywkę tylko do 31 stycznia przyszłego roku. Po tym terminie serwery projektu zostaną wyłączone, a bez nich zabawa nie będzie już możliwa.

Jeśli chcecie wypróbować grę przed jej kasacją, musicie się pospieszyć, zwłaszcza że Harry Potter: Wizards Unite zostanie usunięte z dystrybucji w App Store, Google Play i Galaxy Store 6 grudnia. Pobranie gry po tym terminie stanie się niemożliwe, zarówno dla nowych, jak i starych użytkowników.

Twórcy nie mają zamiaru refundować pieniędzy wydanych na wirtualną walutę, więc należy ją spożytkować w grze do 31 stycznia 2022 roku. Będziemy mieli ku temu sporo okazji, gdyż autorzy zapewniają, że planowanych jest wiele atrakcji na ostatnie miesiące działania gry. Warto dodać, że możliwość zakupu wirtualnej waluty zostanie wyłączona 6 grudnia.

Harry Potter: Wizards Unite zadebiutowało w czerwcu 2019 roku. Gra dostępna jest na mobilnych systemach iOS oraz Android i korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami. Przed premierą oczekiwania względem produkcji były duże. Harry Potter to nadal bardzo popularna marka, a Niantic znane jest przecież z Pokemon GO, czyli najpopularniejszej gry AR.

  1. Oficjalna strona gry
  2. Harry Potter Wizards Unite – poradnik do gry

Możliwe, że świat wykreowany przez J.K. Rowling traci zbyt dużo na atrakcyjności, gdy akcja toczy się poza magiczną szkołą. W HP: Wizards Unite gracze nie wcielali się w uczniów i gra poniosła porażkę. Filmowa seria Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć radzi sobie bardzo dobrze w kinach (choć druga część zarobiła znacznie mniej niż pierwsza), ale daleko jej do wyników ostatnich odsłon Harry’ego Pottera.

Teraz pozostaje nam wypatrywać gry Hogwarts Legacy. Będzie to RPG pozwalające na wcielenie się w uczniów tytułowej szkoły, więc ciekawi nas, jak produkcja poradzi sobie na rynku. Niestety na projekt jeszcze trochę poczekamy, gdyż jego debiut został przełożony na na przyszły rok i na razie nie wiemy dokładnie, kiedy się ukaże.

Czekając na Hogwarts Legacy, warto wrócić do Harry Potter and the Philosopher's Stone – zwłaszcza z modami

Zamiast bezczynnie czekać na Hogwarts Legacy, warto przypomnieć sobie pierwszą grę opartą na tej licencji – Harry Potter and the Philosopher's Stone, zwłaszcza że od niedawna dostępnych jest kilka modów mocno ulepszających ten tytuł i uprzyjemniających zabawę na współczesnych pecetach.

DirectX11 Renderer zapewnia m.in. wsparcie dla wysokich rozdzielczości szerokoekranowych i ulepszone efekty, ESRGAN Upscale Pack podrasowuje tekstury, a Mouse Fix and Strafing mod naprawia sterowanie. Jeśli macie problemy z uruchomieniem gry na nowych systemach operacyjnych, to pomóc powinien Windows 10 Fix.

  1. DirectX11 Renderer – pobierz mod
  2. ESRGAN Upscale Pack – pobierz mod
  3. Mouse Fix and Strafing mod – pobierz mod
  4. Windows 10 Fix – pobierz mod