Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2021, 22:00

Wirtualny Hogwart z Harry'ego Pottera to imponujące dzieło gracza Dreams

Nie tylko fani Minecrafta zbudowali własny Hogwart. Gracze w Dreams również mogą zwiedzić szkołę czarodziejów znaną z Harry'ego Pottera.

Nie tylko gracze Minecrafta popisują się kreatywnością (oraz uwielbieniem dla ukochanych serii). Również w innych grach powstają wielkie projekty, takie jak zamek Hogwart ze świata Harry’ego Pottera odtworzony przez użytkownika o pseudonimie jedimaster369 w Dreams.

Źródło: jedimaster369 na oficjalnej stronie Dreams.

Projekt wciąż jest w przygotowaniu, ale jego twórca pochwalił się efektem dotychczasowych prac jeszcze w sierpniu (ku uciesze zachwyconej społeczności). Konstrukcja uwzględnia wszystkie pomieszczenia znane z książkowego (i filmowego) pierwowzoru, lewitujące świece, „ruchome” schody, boisko do quidditcha, okolice Zakazanego Lasu itp. Niestety (na szczęście?) duchów i żywych obrazów zabrakło.

Przypomnijmy, że od ponad roku jest dostępne demo Dreams, uwzględniające wybrane dzieła społeczności, początek kampanii fabularnej oraz możliwość sprawdzenia narzędzi do tworzenia własnych projektów.

  1. Oficjalna strona gry Dreams

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z Gry-Online.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej