Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2021, 13:15

30 godzin pracy w Minecraft - fan odwzorował zdjęcie w grze

Fani Minecrafta nieustannie pokazują swoją determinację i kreatywność. Ostatni przykład dostarczył użytkownik Toppakew z Reddita, który spędził 30 godzin na wiernym odwzorowaniu zdjęcia pawia.

Jeśli oceniać współczesne gry pod kątem grafiki, Minecraft stanowczo nie zalicza się do najładniejszych produkcji na rynku. Pomijając jednak kwestie stylu, to właśnie w tej produkcji gracze tworzą liczne niesamowite, ciekawe i piękne dzieła, czasem poświęcając na to tygodnie, miesiące a nawet lata. Dzieło internauty o pseudonimie Toppakew nie powstawało tak długo, ale i tak robi wrażenie. Użytkownik serwisu Reddit poświęcił blisko 30 godzin na jak najwierniejsze odwzorowanie zdjęcia pawia z bloków Minecrafta. Efekt oraz (znacznie przyśpieszony) przebieg prac możecie sprawdzić na materiale poniżej.

W teorii mieliśmy już okazję zobaczyć podobne projekty, jednakże często zdarza się, że w rzeczywistości ich twórcy po prostu przekonwertowali obraz albo wręcz przerysowują go w programie graficznym i sztucznie dodają interfejs Minecrafta. Natomiast Toppakew najwyraźniej zbudował pawia (a przynajmniej jego głowę) praktycznie od zera. Jedyną pomocą było… drugie konto Minecrafta. Internauta wykorzystał je do podglądu swojego dzieła z daleka, co widać na udostępnionym filmiku.

Nie jest to dla Toppakewa pierwszyzna, tyle że dotychczas bawił się on w „rysowanie” ludzkich sylwetek lub portretów (na przykład Iron Mana). Paw miał być dla użytkownika nowym wyzwaniem, które – jeśli możemy to ocenić – zaliczył na co najmniej piątkę z plusem. Być może kolejne zadanie postawi sobie po debiucie wielkiej aktualizacji Caves & Cliffs, bo ta – sądząc po dotychczasowych informacjach i licznych migawkach – otworzy przed społecznością Minecrafta nowe możliwości.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Nowy wymiar swobody - recenzja gry Minecraft
  3. Minecraft – poradnik do gry
  4. Najlepsze mody do gry Minecraft – niezłe modyfikacje do Minecrafta