Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 marca 2021, 11:27

autor: Qskan

Miasto jak z Cities: Skylines w Minecrafcie; budowa zajęła graczowi 3 lata

Co jakiś czas dostajemy informacje o tym, że gracze odtworzyli w Minecrafcie pewne miejsce z prawdziwego świata. Ten przypadek jest o tyle niezwykły, że gracz w 3 lata stworzył i zaprojektował swoje własne miasto, przypominające różne amerykańskie metropolie.

To NIE jest Cities: Skylines” – głosi opis posta zamieszczonego na Reddicie przez użytkownika the_balazs. Seria dziesięciu screenshotów może wydawać się na pierwszy rzut oka myląca; mniej wprawny użytkownik dopiero z bliższa dostrzeże kanciaste bloki Minecrafta. O co chodzi? Autor tej redditowej publikacji jest równocześnie twórcą „North American Metropolis Project” – gracz sam od podstaw zaprojektował i zbudował ogromne miasto w Minecrafcie.

Poniżej znajdziecie link do galerii zdjęć na forum Reddit:

I chociaż widzieliśmy już masę większych i mniejszych miast, tak ten projekt wyróżnia się tym, że mimo całego swojego ogromu nie odzwierciedla konkretnego miasta w realiach minecraftowych, a raczej jest luźną wariacją na temat kilku metropolii jak np. Chicago czy Nowy Jork. W dyskusji pod postem autor przyznał się, że budowa North American Metropolis Project (zwane także City of Tranton) zajęła mu 3 lata.

Miasto jak z Cities: Skylines w Minecrafcie; budowa zajęła graczowi 3 lata - ilustracja #1

Miasto jak z Cities: Skylines w Minecrafcie; budowa zajęła graczowi 3 lata - ilustracja #2
Klasyczne miasto na wschodnim wybrzeżu USA; źródło: Reddit

Autor miasta udostępnił mapę City of Tranton na stronie PlanetMinecraft - jeżeli chcecie zobaczyć fikcyjne miasto na własne oczy, to link do pobrania mapy znajduje się tutaj.

Miasto zawiera dużo elementów pochodzących z wielkich amerykańskich miast (zwłaszcza tych położonych na Wschodnim bądź Zachodnim Wybrzeżu) – takich jak charakterystyczne mosty, port, rozstawienie ulic oraz budownictwo, gdzie przodują drapacze chmur, a otoczenie jest wysoce zurbanizowane. Jak widać, mimo prawie 10 lat na karku Minecraft wciąż dostarcza nam dowodów na niewyczerpane pokłady kreatywności graczy.

  1. Oficjalna strona gry Minecraft
  2. Minecraft – poradnik do gry