Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 lutego 2021, 11:44

autor: Przemysław Dygas

Minecraft otrzymał nowy typ kamienia, poznajcie grimstone

Minecraft otrzymał nowy Snapshot oznaczony jako 21w07a. Oprócz małych poprawek i usprawnień gra została wzbogacona o nowy rodzaj kamienia, czyli grimstone.

W SKRÓCIE:
  • Minecraft otrzymał nową aktualizację Snapshot 21w07a.
  • Wprowadza ona nowy rodzaj bloku o nazwie grimstone.
  • Poprawiono również część tekstur oraz zasad generowania świata.

17 lutego opublikowana została nowa aktualizacja do gry Minecraft, nosząca nazwę Snapshot 21w07a. Wśród wprowadzonych przez łatkę zmian najbardziej w oczy rzuca się nowy blok, jaki udostępniono do dyspozycji graczom. Nosi on nazwę grimstone i jest kolejnym rodzajem kamienia, który pojawia się w świecie gry.

Jest ciemniejszy od podstawowej wersji kamienia, ale ma podobne do niego właściwości. Znaleźć można go na wszystkich poziomach od 0 do dna mapy (bedrock). Tak samo jak wprowadzony wcześniej czernit, grimstone również może zostać wykorzystany do budowy narzędzi domyślnie kamiennych. Można użyć go na przykład do stworzenia pieca, statywu alchemicznego lub łopaty czy kilofu. Nowy rodzaj bloku może być także przerabiany na schody, półbloki oraz murki i bloki polerowane.

Minecraft otrzymał nowy typ kamienia, poznajcie grimstone - ilustracja #1

Oprócz wspomnianego wyżej nowego rodzaju kamienia Snapshot 21w07a wprowadza również wiele mniejszych zmian. Wielkie jaskinie są teraz rzadsze oraz mniej prawdopodobne jest ich zalanie przez wodę. Zmieniono także rozmieszczenie poszczególnych rud, aby pasowały do nowej wysokości generowanego świata. Oprócz tego wprowadzono również nowe tekstury dla wszystkich rodzajów złóż oprócz diamentów. Pełną listę zmian można znaleźć na oficjalnej stronie gry.