Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 26 marca 2021, 12:46

WoW - Blizzard ogranicza dostępne opcje przedłużenia czasu gry

Studio Blizzard Entertainment postanowiło wycofać ze sprzedaży produkty oferujące dostęp do World of Warcraft na 30, 90 i 180 dni. W ofercie pozostała tylko wersja 60-dniowa. Nadal możemy też skorzystać z odnawialnej subskrypcji lub przedłużyć grę dzięki tokenowi.

W SKRÓCIE:

  1. firma Blizzard Entertainment wycofała ze sprzedaży warianty Game Time oferujące dostęp do WoW na 30, 90 i 180 dni;
  2. nadal możemy nabyć wersję 60-dniową, opłacić cykliczną subskrypcję lub zapewnić sobie dodatkowy czas gry z wykorzystaniem tokena;
  3. ruch może być próbą walki z botami, ale część graczy dopatruje się w nim chęci zwiększenia zysków.

Studio Blizzard Entertainment zdecydowało się usunąć ze sprzedaży kilka wariantów tzw. Game Time do World of Warcraft – mowa o produktach oferujących dostęp do gry na 30, 90 i 180 dni. Gracze nadal będą mogli nabyć wersję 60-dniową (jej cena się nie zmienia), skorzystać z miesięcznej subskrypcji wymagającej karty kredytowej lub wykupić czas gry dzięki tokenowi.

Deweloperzy nie przedstawili żadnych konkretnych argumentów dla swojej decyzji – oficjalny komunikat w tej sprawie jest dość lakoniczny. Niewykluczone, że krok jest motywowany chęcią podjęcia walki z botami, których konta dotychczas często były utrzymywane właśnie dzięki tanim, 30-dniowym kartom abonamentowym.

Niedawno przeprowadziliśmy przegląd dostępnych usług we wszystkich walutach. Na tej podstawie postanowiliśmy zmienić dostępne opcje Game Time w Blizzard Shop. Dzisiaj opcje Game Time na 30, 90 i 180 dni zostały usunięte i dostępny jest wariant oferujący 60 dni – czytamy we wpisie.

Część graczy podejrzewa jednak, że ruch Activision Blizzard może być próbą podwyższenia przychodów. Co prawda aktywowanie cyklicznie odnawianej subskrypcji (ang. reccuring subscription) jest tańszym wyjściem – przynajmniej kiedy opłacimy sześć miesięcy z góry – ale niektórzy gracze zapominają o jej wyłączeniu, nawet jeśli nie są zainteresowani dalszym graniem. Wykupienie abonamentu z wykorzystaniem karty kredytowej będzie też teraz jedynym sposobem na powrócenie do Azeroth na miesiąc (sporo graczy robi tak przy okazji premiery nowego dodatku) i te osoby również mogą zapomnieć o deaktywowaniu usługi lub skusić się na wybranie opcji kilkumiesięcznej, która będzie dla nich korzystniejsza finansowo.

  1. World of Warcraft - recenzja gry
  2. Shadowlands to niezły dodatek do World of Warcraft. Oto nasza recenzja
  3. World of Warcraft – strona oficjalna