Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2021, 20:37

autor: Entelarmer

Kolejny exclusive PlayStation może wkrótce trafić na PC

Przeciek z GeForce Now z września zdaje się być coraz bardziej wiarygodny. Baza danych Steama ujawniła kolejny tytuł ekskluzywny PlayStation, który może trafić na PC.

Do (jeszcze) krótkiej listy byłych tytułów ekskluzywnych PlayStation może dołączyć kolejna produkcja. W bazie danych Steama wypatrzono Sackboya: Wielką przygodę, czyli spin-off kultowego LittleBigPlanet. Wpis został szybko wyczyszczony, ale – jak zwykle – nie dość szybko: internauci (w tym użytkownicy forum NeoGAF) zdążyli uwiecznić dane ze SteamDB na screenach.

Kolejny exclusive PlayStation może wkrótce trafić na PC - ilustracja #1
Źródło: Dragonmoth z forum NeoGAF.

Po potwierdzeniu premiery God of War na pecetach Sony musiałoby się postarać, żeby zadziwić graczy zapowiedzią kolejnego portu z konsol. Choć Sackboy to skądinąd udana produkcja, na pozór nie jest to tytuł mogący wywołać wybuch entuzjazmu na miarę zapowiedzi debiutu Kratosa na PC.

Trzeba jednak zwrócić uwagę na dwa fakty. Pierwszy, mniej istotny: Sackboy: A Big Adventure zadebiutował niecały rok temu, co wraz z Death Stranding pokazuje, że możemy liczyć na względnie szybką premierę na PC przynajmniej niektórych tytułów ekskluzywnych PlayStation.

Po drugie: wpis istniał w bazie danych Steama od miesięcy pod nazwą marmelade – tą samą, pod którą Sackboy figurował we wrześniowym przecieku usługi GeForce Now. Tym samym byłoby to kolejne potwierdzenie, że – wbrew wyjaśnieniom firmy Nvidia – odkryta wtedy lista dotyczyła pozycji rzeczywiście zmierzających na pecety.

Dla przypomnienia: wśród wymienionych gier były (oprócz Sackboya i God of War) m.in. Ghost of Tsushima, Returnal oraz Demon’s Souls. Ten ostatni tytuł wywołał zamieszanie rok temu, kiedy to nowy materiał wideo zawierał informację o wydaniu na komputerach osobistych. Sony szybko wypuściło „poprawiony” filmik i zapewniło, że wzmianka była wynikiem „ludzkiego błędu”. Jednak w świetle ostatnich doniesień można się zastanawiać, czy „błąd” dotyczył zapowiedzi wydania gry na PC, czy zbyt wczesnego ujawnienia informacji na ten temat?

  1. Oficjalna strona gry Sackboy: Wielka przygoda
  2. Oficjalna strona marki PlayStation