Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 27 października 2021, 19:36

autor: Entelarmer

Buzz Astral jak żywy - zobacz zwiastun spin-offu Toy Story

Buzz Astral powraca w Lightyear, ale jako prawdziwy astronauta i inspiracja dla zabawki znanej z filmów Toy Story.

Seria Toy Story doczekała się już czterech dużych obrazów kinowych i najwyraźniej Pixar jeszcze nie skończył z jej bohaterami. Przynajmniej w pewnym sensie, bo choć zapowiedziany w zeszłym roku Buzz Astral (w org. Lightyear) uwzględni tytułowego bohatera, nie będzie on zabawką, lecz żywym człowiekiem. Głosu użyczy mu Chris Evans zamiast Tima Allena znanego z Toy Story, co można uzasadnić tym, że tutaj Buzz to zupełnie nowa postać. Jednakże w polskiej wersji językowej raz jeszcze przemówi on głosem Łukasza Nowickiego.

O fabule wiemy niewiele, ale wygląda na to, że bohater Lightyeara nie tylko istnieje w tym samym uniwersum co Chudy i reszta gangu z Toy Story, ale był wręcz inspiracją dla zabawkowego Buzza. W filmie prześledzimy jego historię, jak z początkującego pilota zmieni się w prawdziwego strażnika kosmosu. Nie zabraknie ikonicznego skafandra, który trafił nawet na pierwszy plakat udostępniony przez studio Pixar (do obejrzenia poniżej).

Buzz Astral jak żywy - zobacz zwiastun spin-offu Toy Story - ilustracja #1
Źródło: Pixar Animation Studios

Nie jest to pierwsza próba „ożywienia” zabawkowego Buzza, ale nie da sie ukryć, że film Pixara ma wyraźnie inny ton niż animowana seria Buzz Astral z Gwiezdnej Bazy z 2000 roku. Na efekt pracy reżysera Angusa MacLane’a i producentki Galyn Susman jeszcze poczekamy. Buzz Astral trafi do kin w czerwcu 2022 roku.

  1. Oficjalna strona wytwórni Pixar Animation Studios
  2. Oficjalna strona wytwórni Disney