Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 września 2021, 12:42

Nvidia reaguje na wielki wyciek danych GeForce NOW i tłumaczy listę tytułów

Nvidia odniosła się do wczorajszego wycieku danych GeForce NOW. Według firmy obecność poszczególnych gier w znalezionej bazie nie oznacza, iż rzeczywiście zostaną one zapowiedziane.

W SKRÓCIE:
  • Nvidia zareagowała na wczorajszy wyciek danych z GeForce NOW.
  • Według firmy obecność gier na liście nie oznacza, że rzeczywiście powstaną.
  • Tytuły miały zostać do niej wprowadzone w ramach wewnętrznych testów.

Wczoraj sieć obiegła głośna informacja na temat wycieku z bazy danych GeForce NOW. Sugerował on, że na pecety trafią liczne tytuły ekskluzywne od Sony. Przeciek zapowiadał też wiele gier, o których do tej pory jedynie plotkowano. Nvidia w końcu odniosła się do gigantycznego wycieku.

W odpowiedzi na pytania ze strony serwisu Wccftech, rzecznik firmy stwierdził, że obecność poszczególnych tytułów na liście nie oznacza, że rzeczywiście powstaną.

Nvidia jest świadoma nieautoryzowanej publikacji listy gier, która zawiera zarówno wydane, jak i znajdujące się w sferze spekulacji tytuły, użyte jedynie w celu wewnętrznych testów. Obecność na liście nie jest ani potwierdzeniem, ani zapowiedzią żadnej gry.

Nvidia podjęła natychmiastowe działania mające na celu zablokowanie dostępu do listy. Żadne poufne wersje gier ani informacje osobiste nie zostały ujawnione.

Oficjalnie nic się więc nie stało, a przeciek nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Pozostaje zadać sobie pytanie, czy jest to prawda, czy jedynie próba szybkiego ugaszenia pożaru. Gracze, którzy zdążyli już nastawić się na ogrywanie hitów z PlayStation na pecetach, powinni jednak nieco ochłonąć. Stanowisko firmy oznacza, że większość z tytułów znalazła się na liście jedynie w wyniku spekulacji.

Należy jednak pamiętać, że Sony zapowiadziało jakiś czas temu, iż w przyszłości przygotuje więcej konwersji swoich gier na pecety. Z kolei plotki na temat takich produkcji, jak chociażby remastery kilku odsłon serii GTA, krążyły po sieci od miesięcy. Finalnie bardzo trudno stwierdzić, czy informacje, które pojawiły się wczoraj w Internecie są warte uwagi graczy.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej