Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2021, 19:00

autor: Entelarmer

Jim Ryan potwierdza: Nixxes pomoże w konwersjach marek PlayStation na PC

Debiut kolejnych ekskluzywnych marek PlayStation na PC trzeba uznać za przesądzony. Potwierdzają to słowa Jima Ryana z Sony Interactive Entertainment, według którego inicjatywa firmy wciąż jest na wczesnym etapie.

Od czasu premiery Death Stranding oraz – nieco późniejHorizon: Zero Dawn i Days Gone na komputerach osobistych spekulacje graczy na temat wydania kolejnych tytułów ekskluzywnych PlayStation na PC nie są już tylko wizją szaleńca. Dyskusje przybrały na sile po niedawnym przejęciu przez Sony Interactive Entertainment studia Nixxes Software, które zasłynęło głównie za sprawą konwersji gier na różne platformy. Że nie są to tylko mrzonki, potwierdził sam Jim Ryan. W rozmowie z czasopismem Famitsu dyrektor generalny SIE stwierdził, że firma wciąż raczkuje w temacie konwersji swoich marek na PC i wierzy, iż zespół Nixxes wspomoże ją w tym przedsięwzięciu:

Jesteśmy też bardzo zadowoleni z naszych wysiłków w kwestii przenoszenia własnych marek na komputery osobiste, aczkolwiek wciąż tkwimy tu na bardzo wczesnym etapie. Wiążemy wielkie nadzieje ze współpracą z Nixxesem, który wesprze nas w tym przedsięwzięciu.

Znamienne, że Sony nie kryje się już z planami konwersji kolejnych swoich gier na – jakby nie patrzeć – konkurencyjną platformę. Wcześniej firma niechętnie wspominała o takiej ewentualności, nawet po premierach pierwszych swoich „tytułów ekskluzywnych” na PC. Tymczasem ledwie dziesięć dni temu Jim Ryan wspomniał nawet o ekspansji na rynek mobilny.

  1. PS5 najszybciej sprzedającą się konsolą Sony; niezłe wyniki tytułów ekskluzywnych

Jeszcze wcześniej Hermen Hulst – szef PlayStation Studios – otwarcie przyznał, że Sony chce zobaczyć więcej gier ze swojego katalogu na pecetach. Jest jednak pewien haczyk – na premierę tytułów ekskluzywnych poza konsolami PlayStation mamy czekać nawet kilka lat od ich debiutu. Nowe, bardziej multiplatformowe podejście przejawia się też chęcią Sony do uwzględnienia opcji cross-play w jak największej liczbie gier spółki. Można by to traktować jako czysto marketingowe deklaracje, gdyby nie wspomniane przejęcie Nixxesa oraz historia Death Stranding, Horizon: Zero Dawn i Days Gone. Kto wie, może dzień, w którym God of War i Bloodborne zagoszczą na PC, wcale nie jest taki odległy?