Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lipca 2020, 11:58

Death Stranding na PC - dziś premiera

Dzisiaj po południu ukaże się pecetowa wersja Death Stranding, czyli najnowszej gry Hideo Kojimy, która w zeszłym roku zadebiutowała na PS4.

Death Stranding na PC - dziś premiera - ilustracja #1
Dzisiaj pecetowcy wreszcie zagrają w jedną z najbardziej nietypowych gier zeszłego roku.

Dzisiaj do sprzedaży trafi pecetowa wersja Death Stranding, czyli konwersja zeszłorocznego przeboju z PlayStation 4. Wydanie PC zostanie odblokowane ok. 17:00 i będzie można je kupić na Steamie oraz w Epic Games Store. W obu tych sklepach cena wyniesie 249,90 złotych.

Gra zaoferuje pełną polską wersję językową. Przed zakupem warto zaznajomić się z wymaganiami sprzętowymi wydania PC. Poza tradycyjną dystrybucją Death Stranding można również zdobyć jako bonus dołączany do kart graficznych z rodziny GeForce RTX 2000.

W sieci zdążyło już pojawić się sporo recenzji i są one w większości pozytywne. Pecetowe wydanie posiada średnią ocen na poziomie 86% według serwisu Metacritic, co jest wynikiem o 4% lepszym niż średnia pierwowzoru na PlayStation 4.

Sama zawartość nie uległa większym zmianom w porównaniu z PS4, ale recenzenci chwalą zwiększoną płynność oraz ulepszenia grafiki. Ponadto ma to być ogólnie bardzo dobra konwersja, w przypadku której nie ma za bardzo o co się przyczepić pod względem dopracowania technicznego.

Warto wspomnieć, że wersja pecetowa oferuje m.in. wsparcie dla technologii DLSS 2.0. Sądząc po pierwszych testach wydajności, rozwiązanie to bardzo dobrze sprawdza się w akcji.

Przypomnijmy, że Death Stranding zadebiutowało w listopadzie zeszłego roku na PlayStation 4. Produkcja spodobała się naszemu redaktorowi, który wystawił jej notę 9.0/10. Projekt uzyskał również tytuł najlepszej gry 2019 roku według czytelników GRYOnline.pl.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Death Stranding
  2. Recenzja gry Death Stranding – co tu się odkojimowało?
  3. Death Stranding - poradnik do gry

ZASTRZEŻENIE:

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od sklepów, których oferty prezentowane są w naszym serwisie. Dokładamy jednak wszelkich starań, żeby wybierać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.