Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 czerwca 2021, 10:01

autor: hexx0

Sony chce funkcji cross-play w większej liczbie gier

Jim Ryan, CEO Sony Interactive Entertainment, chce międzyplatformowej funkcji cross-play w większej liczbie gier wydawanych na konsole PlayStation.

Serwis Axios przeprowadził wywiad z dyrektorem generalnym Sony Interactive Entertainment, Jimem Ryanem. Obecny szef marki PlayStation przyznał w nim, że firma chce międzyplatformowej funkcji cross-play w większej liczbie gier na swoje konsole. Pragnie też, aby jej polityka w tej kwestii była „spójna” z podejściem innych przedsiębiorstw.

Ryan oznajmił, że SIE „wspiera cross-play i zachęca do niego”. Jako przykładowe gry z tą funkcją Amerykanin wymienił Fortnite, Rocket League, Call of Duty: Warzone oraz Minecrafta. Zapewnił też, że ich liczba będzie rosła. I na tym można by zakończyć, gdyby nie to, że do tej pory Sony nie było zbyt pozytywnie nastawione do wspierania rzeczonej funkcji. Nie tak dawno mogliśmy przekonać się o tym dzięki wypowiedzi Randy’ego Pitchforda, prezesa Gearbox Software, który ogłosił, że Borderlands 3 otrzyma wsparcie dla międzyplatformowego cross-playu, ale nie na konsolach Sony.

Dodatkowym kontrargumentem przeciwko słowom Jima Ryana są dokumenty z procesu sądowego pomiędzy firmami Epic Games i Apple, z których dowiedzieliśmy się, że Japończycy wymagali od deweloperów płacenia dodatkowych pieniędzy w związku z implementacją wspomnianej funkcji na PS4.

Czy coś zatem się zmieni, czy to po prostu marketingowa zagrywka ze strony prezesa Sony Interactive Entertainment? Na tę chwilę trudno powiedzieć – być może firma rzeczywiście myśli o innym podejściu. W najbliższych kilku miesiącach z pewnością będziemy mieli niejedną okazję, aby zweryfikować tę tezę.

Warto też przypomnieć, że Sony zarejestrowało w amerykańskim urzędzie do spraw patentowych markę PSX.