Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 czerwca 2021, 10:15

Sony może szykować się do kolejnego pokazu gier; zarejestrowano markę PSX

Sony zarejestrowało markę PSX w kategoriach pokazu gier i wydarzeń internetowych. Czyżby nadchodziła kolejna impreza PlayStation Experience?

W SKRÓCIE:
  1. W amerykańskim urzędzie ds. patentowych pojawił się wniosek Sony rejestrujący wyrażenie PSX.
  2. Dotyczy on szeroko rozumianych wydarzeń i pokazów growych.

Sony złożyło wniosek o rejestrację marki PSX w amerykańskim urzędzie ds. patentowych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie kategoria, która mówi o organizacjach wydarzeń i pokazów w Internecie, powiązaniu z usługami oraz prezentacją gier na żywo.

Z tego też powodu część serwisów podejrzewa, że mamy do czynienia z nadchodzącą imprezą Sony, PlayStation Experience, na której japońska firma mogłaby zaprezentować nowe tytuły zmierzające na PlayStation 4 i PlayStation 5. Wnioski nie są do końca bezpodstawne. Kilka lat temu event odbywał się cyklicznie w USA i na nim pokazywano nowe tytuły, które trafiały na PS4.

Plotki sprzed tygodnia mówią o zaplanowanym na 8 lipca pokazie (rzekomo mamy zobaczyć tam zwiastun Grand Theft Auto V na PS5). Choć w tym wypadku podchodziłbym do nich z ogromnym dystansem, nawet mając wzgląd na informację o złożeniu przez Sony wniosku rejestrującego markę PSX w kategorii eventów growych. Japońska korporacja postawiła dawno temu na skromniejszy format - State of Play - i zdaje się, że z niego nieprędko zrezygnuje.

  1. PlayStation 5 – nadchodzące hity