Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 19 czerwca 2021, 16:36

autor: hexx0

2400 prac z użyciem jednej prostej animacji - zobacz niezwykłą kompilację

W wyzwaniu The Alternate Realities CG zorganizowanym przez artystę 3D Clintona „pwnishera” Jonesa wzięło udział 2400 osób. Ich zadaniem było stworzenie scenki wykorzystującej prostą animację. Kreatywność uczestników konkursu okazała się niesamowita, czego dowodem jest kompilacja 100 najlepszych prac.

Clinton Jones, artysta 3D publikujący pod pseudonimem pwnisher, rzucił wyzwanie innym twórcom trójwymiarowych animacji. Ich zadaniem w ramach The Alternate Realities CG było przygotowanie krótkiej sceny z wykorzystaniem z góry narzuconej animacji postaci ciągnącej ciężki ładunek. Efekt? 2400 zgłoszeń, a wśród nich wiele pomysłowych i oryginalnych zastosowań rzeczonej animacji i niesamowitych światów. Jones zebrał 100 najlepszych prac i zmontował je w niespełna 11-minutowe wideo, do którego wykorzystał muzykę autorstwa Feverkina. Kompilację możecie zobaczyć poniżej.

Czołowe lokaty w konkursie zajęli Stephen Grimm (1:32), Klay Abele (0:22), Julienne Aldric (8:37), Stefan Frank (2:12) oraz Pierson Edwards (6:22). Zostali oni nagrodzeni przez producentów sprzętu przeznaczonego do tworzenia sztuki 3D (m.in. firmy Rokoko, Wacom, Quixel, PNY czy Aftershokz), a także uhonorowani w powyższym materiale razem z 95 innymi osobami. Wśród nich znalazł się również Polak, Kamil Dróbek – jego inspirowana Gwiezdnymi wojnami animacja rozpoczyna się w 1:17.

W ciągu miesiąca, jaki mieli na nadsyłanie prac uczestnicy wyzwania The Alternate Realities CG, nie tylko uniwersum stworzone przez George’a Lucasa stało się tłem dla animacji. Jeśli się przyjrzycie, dostrzeżecie także motywy z serii Souls czy z gry Limbo od studia Playdead. Nie zabrakło też bardziej wymyślnych prac, przedstawiających światy postapokaliptyczne, fantasy czy science fiction. Na jednej z animacji widzimy nawet ludzika z kremu do golenia przemierzającego toaletę, a za nim… Zresztą sprawdźcie sami.

Jeśli po obejrzeniu tej kompilacji będziecie mieli ochotę na więcej, to pwnisher obiecał zamieścić niedługo na kanale trwający trzy i pół godziny materiał, który będzie zawierał wszystkie 2400 zgłoszonych prac.