Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2021, 12:35

Co z Bayonettą 3? Nintendo uspokaja fanów po E3 2021

Kolejne targi E3 obyły się bez Bayonetty 3. Jednakże Bill Trinen z Nintendo of America zalecił fanom zachować czujność i zapewnił, że prace nad grą przebiegają sprawnie.

Ostatnia prezentacja Nintendo Direct przyniosła dobre wieści dla fanów Samus Aran, ale w oczy rzucała się nieobecność innej bohaterki z produkcji „Wielkiego N”. Bayonetta ponownie nie pojawiła się na pokazie Nintendo, mimo że od zapowiedzi trzeciej odsłony przygód niepokornej wiedźmy minęło już prawie cztery lata. Dopiero teraz o grze wspomniał Bill Trinen, znany głównie jako tłumacz Shigeru Miyamoto oraz jeden z prowadzących amerykańskiej dywizji Nintendo Treehouse (a zarazem starszy menadżer ds. marketingu produktów w Nintendo of America). Pod koniec wywiadu z serwisem GameSpot wspomniał, że Bayonetta 3 nadal „istnieje” i prace nad grą przebiegają sprawnie.

  1. Nintendo Direct E3 2021 – podsumowanie pokazu

Niestety, ta krótka wzmianka to niemal wszystko, co Trinen miał do powiedzenia na temat tytułu. Nie sposób też zgadnąć, co dokładnie to oznacza. Być może studio PlatinumGames powoli kończy prace nad grą albo po prostu jest gotowe pochwalić się czymś konkretnym ze swojego nowego projektu. Nadzieje na to pierwsze podsycają słowa Billa Trinena. Co prawda podkreślił on, że firma woli prezentować swoje produkcje dopiero wtedy, gdy one i tworzące je zespoły są „gotowe do ich pokazania”, co nie napawa optymizmem. Jednakże zaraz dodał:

Nie mieliśmy tego [Bayonetty 3 – przyp. autora] tutaj na E3 2021, ale bądźcie czujni.

Co z Bayonettą 3? Nintendo uspokaja fanów po E3 2021 - ilustracja #1
Fani Bayonetty mogą jedynie zazdrościć miłośnikom serii Metroid.

To wciąż bardzo ogólnikowe stwierdzenie i nie sposób uznać go nawet za enigmatyczną wskazówkę. Niemniej zapewne znajdą się fani Bayonetty, którzy z czystej desperacji odczytają słowa Trinena jako zapowiedź „rychłej” prezentacji trzeciej odsłony serii. W końcu tonący brzytwy się chwyta, a gracze wielokrotnie pokazywali, do czego mogą doprowadzić długie lata bez oficjalnych informacji na temat kolejnych części ukochanego cyklu.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej