Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 czerwca 2021, 12:25

autor: hexx0

Elden Ring: George R.R. Martin zakończył pracę nad „kontynuacją Dark Souls” kilka lat temu

Elden Ring jest sygnowane dwoma nazwiskami: Hidetaki Miyazakiego i George’a R.R. Martina. Ten ostatni twierdzi, że wykonał swoją pracę przy tworzeniu świata „kontynuacji Dark Souls” kilka lat temu i od tamtej pory ma tylko sporadyczny kontakt z From Software.

Elden Ring zadebiutuje za 216 dni. O nowej grze studia From Software wiemy już całkiem sporo, ale wiele kwestii z nią związanych wciąż nas zastanawia. Jedną z nich jest udział w projekcie autora Pieśni Lodu i Ognia, George’a R.R. Martina. Ojciec serii Souls, Hidetaka Miyazaki, wspomniał w wywiadach dla serwisów IGN i Famitsu, że amerykański pisarz wykreował historię i mitologię świata The Lands Between, w którym rozegra się akcja Elden Ring, a także stworzył genezę głównych bossów gry. Amerykanin miał okazję potwierdzić słowa Japończyka w rozmowie z chicagowską stacją WWTW na temat swojej kariery, która odbyła się przy okazji odbierania przez Martina honorowego doktoratu na uczelni Northwestern University's Medill School of Journalism.

Dowiedzieliśmy się w ten sposób, że jego praca przy Elden Ring dobiegła końca kilka lat temu. Od tamtego czasu deweloperzy z From Software mieli kontaktować się z nim co jakiś czas, żeby np. pokazać pisarzowi projekty potworów. Sam Martin wypowiedział się na ten temat w następujący sposób:

Gra nazywa się Elden Ring i jest kontynuacją Dark Souls (…). Moja praca przy niej dobiegła końca kilka lat temu. Te gry są jak filmy, ich produkcja zajmuje masę czasu. Przede wszystkim chcieli [deweloperzy z From Software – dop. red.], abym stworzył im świat, w którym mogliby osadzić akcję gry. Opracowałem więc dość szczegółowe tło historyczne, które posłużyło im za punkt wyjścia.

Martin – który przyznał, że choć nie uważa się za wielkiego gracza, to miał okazję spróbować tej formy rozrywki – oznajmił, iż będzie podekscytowany, mogąc zobaczyć produkcję w styczniu 2022 roku. Co ciekawe, Amerykanin zauważył też, że Elden Ring powstaje bardzo wolno – mocne stwierdzenie jak na kogoś, kto od 10 lat nie dostarczył fanom Wichrów zimy.

Z pewnością Wy także zwróciliście uwagę, że Elden Ring zostało nazwane sequelem serii Souls. Nie wiem, czy należy dopatrywać się w tych słowach Martina czegoś więcej niż określenia „duchowy spadkobierca”… ale niewykluczone, że czeka nas coś ponadto. Jeśli graliście w DLC do Dark Souls III, pamiętacie z pewnością bezimienną dziewczynkę, która malowała obraz nowego świata. Kto wie, może okaże się nim właśnie The Lands Between? Spokojny, kobiecy głos z trailera Elden Ring przypomina trochę mowę wspomnianej postaci z „trójki”, więc…

Ale ja mógłbym tak przez godzinę, a to wszystko i tak tylko spekulacje. Konkrety poznamy 21 stycznia, kiedy to nowa gra From Software ukaże się na PC, PS4, PS5, XONE i XSX|S.