Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2021, 12:01

GTA 6 - ukryty wpis Rockstara rozbudza nadzieje fanów

Kiedy Rockstar ujawni GTA VI? Fani nie wiedzą, ale wciąż dopatrują się wskazówek mających świadczyć o rychłej zapowiedzi gry. Ostatnią ma być ukryty (skasowany?) wpis firmy, mogący łączyć się z doniesieniami insiderów.

Najważniejsze informacje:
  • znany z wielu przecieków Tez2 doniósł o ukrytym (obecnie skasowanym lub zablokowanym) wpisie na stronie Rockstar Games;
  • strona „artykułu” była pusta, ale pojawiły się teorie, jakoby była ona związana z czymś innym niż kolejna aktualizacja modułów sieciowych GTA 5 oraz RDR 2.

W tym roku minie osiem lat od premiery Grand Theft Auto V, które wciąż pozostaje jedną z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się produkcji na rynku. Jednakże gracze od dawna wyglądają wieści na temat nowej odsłony popularnej serii, choć jak dotąd na próżno. Przy de facto braku jakichkolwiek oficjalnych informacji trudno się dziwić, że byle błahostka potrafi wywołać u fanów żywe emocje. Koronnym przykładem jest tu sprawa niewidocznego artykułu w sekcji Newswire, w której firma Rockstar Games regularnie zamieszcza informacje na temat swoich gier.

Napisaliśmy: „artykułu”, bo tak to nazwał znany z wielu przecieków Tez2, który doniósł o swoim odkryciu na GTA Forums jeszcze w marcu. Jednakże pominięta strona była zupełnie pusta i wkrótce została usunięta (albo zablokowana). W efekcie mamy jedynie numer tekstu (62005). Tez2 podkreślał, że może to być „cokolwiek”, może nawet „w żaden sposób niepowiązanego z Grand Theft Auto Online.

Skąd więc mimo wszystko większe poruszenie w sieci? Pomijając – mówiąc wprost – desperację fanów w poszukiwaniu informacji o przyszłości GTA, internauci zwracali uwagę, że Rockstar dopiero co poinformował o rozpoczęciu nowego, przyrodniczego wydarzenia w Grand Theft Auto Online, a nieco wcześniej udostępnił nową przepustkę (Outlaw Pass 5) w Red Dead Online. Tak więc nikt nie spodziewa się większych ogłoszeń związanych z tymi modułami sieciowymi. Zwłaszcza że od miesięcy insiderzy podsycają pogłoski, jakoby szykowało się coś z dawna przez nich oczekiwanego, a Tez2 potwierdził, że nie ma to „nic wspólnego z GTA Online”. Co – zgodnie z logiką stosowaną przez fanów Rockstara w ostatnich latach – musi być związane jeśli nie z Grand Theft Auto 6, to z odświeżeniem starszych odsłon cyklu.

GTA 6 - ukryty wpis Rockstara rozbudza nadzieje fanów - ilustracja #1
Fani GTA desperacko szukają wskazówek co do przyszłości serii.

Nie ma co jednak ukrywać, że jest o wiele za wcześnie na choćby szczątkowy entuzjazm. Owszem, fakt, że Rockstar przez tak długi czas ukrywa ten artykuł (zakładając, że nie został on po prostu usunięty), może skłaniać do zastanowienia. Niemniej traktowanie tak błahego posunięcia firmy jako poważnej przesłanki nie różni się od „odkryć” fanów Valve, które dały początek prześmiewczemu hasłu „Half-Life 3 potwierdzony!”. Możemy tylko mieć nadzieję, że Rockstar rzeczywiście szykuje coś większego niż kolejną aktualizację GTA Online i da o tym znać graczom. Najlepiej jeszcze w tym roku.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej