Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 kwietnia 2021, 09:56

autor: Adrian Werner

GTA 5 detronizuje LoL; hit Rockstara najczęściej oglądaną grą na streamach

Dzięki modom RP Grand Theft Auto 5 wdrapało się na pierwsze miejsce w zestawieniu gier, które były w tym roku najchętniej oglądane w serwisach streamingowych.

Za kilka miesięcy Grand Theft Auto V będzie obchodziło ósme urodziny, ale gra w dalszym ciągu cieszy się ogromnym powodzeniem. Nic nie obrazuje tego lepiej niż fakt, że w kategorii streamingu GTA 5 jest najchętniej oglądaną grą 2021 roku.

Informacje te pochodzą od firmy analitycznej Stream Hatchet. Opublikowała ona sprawozdanie podsumowujące wyniki streamingu za pierwszy kwartał tego roku. W zestawieniu najpopularniejszych gier zsumowano dane z Twitcha, Facebook Gaming oraz YouTube Gaming. Wynika z niego, że w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku widzowie obejrzeli 536,4 mln godzin transmisji z GTA 5. Tym samym produkcji studia Rockstar udało się zdetronizować League of Legends, które było liderem w 2020 r.

Top 10 najpopularniejszych gier w streamingu w pierwszym kwartale 2021 roku

#

Gra:

Czas, który widzowie poświęcili na oglądanie streamów:

1.

Grand Theft Auto 5

536,4 mln godzin

2.

League of Legends

534 mln godzin

3.

Fortnite

389 mln godzin

4.

Garena Free Fire

321,7 mln godzin

5.

Minecraft

319,3 mln godzin

6.

PUBG Mobile

317,7 mln godzin

7.

Call of Duty: Warzone

289,9 mln godzin

8.

Rust

270,2 mln godzin

9.

Valorant

235,9 mln godzin

10.

Counter-Strike: Global Offensive

223 mln godzin

Głównym źródłem tego sukcesu są mody RP (przede wszystkim FiveM) do Grand Theft Auto Online, które pozwalają odgrywać życie zwykłych mieszkańców Los Santos. Przoduje w tym zwłaszcza serwer NoPixel. Cieszył się on szaloną popularnością w 2019 roku, ale potem jego gwiazda trochę przygasła. Od kilku miesięcy przeżywa jednak prawdziwy renesans.

Oglądalność serwerom RP (poza NoPixel dużą popularnością cieszą się także MafiaCity, Eclipse oraz New Hanover) napędza udział popularnych streamerów. W tym roku transmisje z takich rozgrywek regularnie prowadziły takie gwiazdy jak shroud, Valkyrae czy xQc. Do zabawy dołączyły także sławy z innych branż, w tym koszykarze LeBron James i Kevin Durant, raper Travis Scott czy aktor Chandler Riggs.

  1. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto Online
  2. Recenzja gry Grand Theft Auto Online - multiplayer z potencjałem
  3. GTA Online – poradnik do gry