Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiANDiOS
Okładka Garena Free Fire (AND)

Garena Free Fire

Mobilna wieloosobowa strzelanka należąca do popularnego podgatunku battle royale, wydana w modelu free-to-play. W każdej rozgrywce może brać udział do 50 osób naraz. Zabawa polega na walce do ostatniego zawodnika i ma miejsce na kurczących się stopniowo mapach.

Akcji | TPP | zagraj za darmo | sieciowe | multiplayer | TPS | strzelanki | Battle Royale

Okładka Garena Free Fire (AND)

producent: Garena

wydawca: Garena

Strona oficjalna

data premiery gry:

1paź2017

AND

21lis2017

iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Garena Free Fire jest trzecioosobową strzelanką, która skupia się na trybie wieloosobowym i należy do popularnego podgatunku battle royale, reprezentowanego m.in. przez Fortnite, Apex Legends oraz Playerunknown's Battlegrounds. Produkcja może się też pochwalić atrakcyjną oprawą graficzną (jak na grę mobilną). Za stworzenie i wydanie tego tytułu odpowiada firma Garena International. Gra została udostępniona w modelu free-to-play z opcjonalnymi mikropłatnościami.

Mechanika

Garena Free Fire jest klasyczną strzelanką typu battle royale. W każdym dziesięciominutowym meczu bierze udział do 50 osób. Przed rozpoczęciem rozgrywki uczestnicy zabawy wybierają bohaterów – każda z postaci ma swoją historię, a także zdolność specjalną, która daje jej pewnego rodzaju przewagę.

Następnie wszyscy gracze zostają zrzuceni ze spadochronami na sporych rozmiarów wyspę (w grze znaleźć można kilka odmiennych lokacji), przy czym istnieje możliwość ograniczonego sterowania i dostosowania miejsca lądowania. Walczący zostają podzieleni na czteroosobowe drużyny. Zadaniem każdego zespołu jest wyeliminowanie pozostałych. W komunikacji pomaga czat głosowy.

W walce możemy korzystać z ekwipunku, który rozsiany jest w skrzyniach na całej wyspie – jest to głównie różnego rodzaju broń (zarówno biała, miotana, jak i palna). Co ważne, w niektórych miejscach znaleźć można mocniejsze przedmioty, zapewniające przewagę nad przeciwnikami – są one specjalnie oznaczone, dlatego dotarcie do nich nie jest łatwe (przyciągają uwagę wszystkich zainteresowanych). Gracze mogą korzystać również z pojazdów, umożliwiających sprawniejsze poruszanie się po polu bitwy.

Gra kończy się w momencie, gdy na planszy pozostaje tylko jedna drużyna. Dodatkowo plansza stopniowo pomniejsza się, by zmusić graczy do ciągłego przemieszczania się i ułatwić im trafianie na siebie nawzajem.

Tryby gry

W Garena Free Fire możemy grać samotnie albo z innymi. Podstawą rozgrywki jest wieloosobowy tryb PvP (player vs. player).

Kwestie techniczne

Garena Free Fire posiada trójwymiarową oprawę graficzną, która reprezentuje całkiem wysoki poziom wykonania w porównaniu do innych produkcji mobilnych. Lokacja, na której toczy się rozgrywka jest barwna i pełna detali, podobnie jak modele poszczególnych postaci (warto odnotować przeróżne, kolorowe kostiumy). Dobre wrażenie sprawia także system oświetlenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 50  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena czytelników: 7,5 / 10 na podstawie 236 głosów czytelników.

Gry podobne do Garena Free Fire

Wymagania wiekowe Garena Free Fire

18+

Wymagania sprzętowe Garena Free Fire

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Minecraft zmiażdżył Roblox; najpopularniejsze gry na YT w 2020 roku
Minecraft zmiażdżył Roblox; najpopularniejsze gry na YT w 2020 roku

wiadomość9 grudnia 2020

Minecraft, długo, długo nic, Roblox i Garena Free Fire. Tak wygląda trójka najpopularniejszych gier w serwisie YouTube w 2020 roku. Jakie jeszcze ciekawostki dla nas przygotowano?

Cristiano Ronaldo pojawi się jako cyberpunkowa postać w grze battle royale
Cristiano Ronaldo pojawi się jako cyberpunkowa postać w grze battle royale

wiadomość8 grudnia 2020

Cristiano Ronaldo stał się twarzą mobilnej gry battle royale noszącej tytuł Garena Free Fire. Wystąpił on w reklamie produkcji, a dodatkowo jego aparycją może pochwalić się jeden z bohaterów, który wkrótce się w niej pojawi.

iOS
AND