Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCANDiOS
Okładka Rules of Survival (iOS)

Rules of Survival

Multiplayerowa strzelanka zainspirowana przez grę Playerunknown’s Battlegrounds, znaną z konsol stacjonarnych i komputerów. Na rozległej wyspie walczy o przetrwanie sto dwadzieścia osób – zmagania wygrywa żołnierz, który jako ostatni zostanie przy życiu.

Akcji | TPP | zagraj za darmo | multiplayer | TPS | strzelanki | Battle Royale

Okładka Rules of Survival (iOS)

producent: NetEase

wydawca: NetEase

Strona oficjalna

data premiery gry:

14lis2017

iOS

15lis2017

AND

31maj2018

PC

Rules of Survival to multiplayerowa strzelanka w typie battle royale, opracowana przez studio NetEase Games. Produkcja została wydana na PC, AND i iOS.

Mechanika

W Rules of Survival akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Sednem rozgrywki są zmagania stu dwudziestu osób oparte na zasadach battle royale, spopularyzowanych przez grę Playerunknown’s Battlegrounds. Gracze trafiają na rozległą wyspę, na której walczą o przetrwanie, zdobywają coraz potężniejsze uzbrojenie (mowa zarówno o broni ukrytej w rozmaitych zakamarkach areny, jak i o giwerach zebranych z ciał poległych przeciwników) oraz eliminują adwersarzy. Wygrywa żołnierz, który jako ostatni utrzyma się przy życiu.

Pomimo że po świecie gry możemy przemieszczać się na piechotę, często znacznie lepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie jednego z pojazdów. Poza tym warto pamiętać o tym, że bycie samotnym wilkiem nie zawsze popłaca – istnieje jednak możliwość formowania czteroosobowych oddziałów. Na osobną wzmiankę zasługuje również fakt, że pole walki stopniowo się zmniejsza, co prowadzi do coraz częstszych spotkań z oponentami: na jego obrzeżach rozpylono trujący gaz, który rozprzestrzenia się na kolejne obszary.

Kwestie techniczne

Trójwymiarowa grafika wydanego na platformę PC, AND i iOS Rules of Survival prezentuje przyzwoity poziom wykonania, zwłaszcza jak na standardy panujące na urządzeniach mobilnych. Tytuł jest dystrybuowany w modelu darmowym z opcjonalnymi mikropłatnościami (free-to-play).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Gry podobne do Rules of Survival

Wymagania wiekowe Rules of Survival

18+

Wymagania sprzętowe Rules of Survival

Apple iOS

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

Android

Dodatkowe informacje: Wymagane połączenie z Internetem  

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i5-6500 3.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7
Minimalne: Intel Core i3-4160 3.6 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD 4600 lub lepsza, 2 GB HDD, Windows 7

iOS
AND
PC