Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2020, 11:43

Minecraft zmiażdżył Roblox; najpopularniejsze gry na YT w 2020 roku

Minecraft, długo, długo nic, Roblox i Garena Free Fire. Tak wygląda trójka najpopularniejszych gier w serwisie YouTube w 2020 roku. Jakie jeszcze ciekawostki dla nas przygotowano?

W SKRÓCIE:
  1. Serwis YouTube przygotował zestawienie najpopularniejszych materiałów o grach w 2020 roku.
  2. Najchętniej oglądanym tytułem na platformie jest Minecraft, który deklasuje drugiego Robloksa.

Serwis YouTube przygotował zestawienie najpopularniejszych materiałów o grach w 2020 roku. Poznaliśmy najchętniej oglądane gry wideo, najpopularniejszych autorów i materiały, które cieszyły się największym zainteresowaniem. Jeśli przy którymś zestawieniu nie będziecie nikogo lub niczego kojarzyli - nie martwcie się, nie jesteście jedyni.

Na oficjalnym blogu YouTube’a pochwalono się, że w 2020 roku na platformie obejrzano 100 miliardów godzin materiałów wideo. Ponad 80 tysięcy twórców przekroczyło granicę 100 tysięcy subskrypcji, ponad 1000 z nich przebiło barierę 5 milionów, a nieco ponad 350 dobiło do 10 milionów subów. Najpopularniejszym twórcą w 2020 roku, pod względem liczby wyświetleń materiałów, był FGTeeV.

YouTube - najpopularniejsze gry 2020 roku

YouTube - najchętniej streamowane gry w 2020 roku

  1. Minecraft
  2. Garena Free Fire
  3. Fortnite
  4. Grand Theft Auto V
  5. PUBG Mobile

YouTube - 10 najpopularniejszych wydarzeń transmitowanych na żywo

Platforma się rozwija, nowi twórcy przebijają się ze swoimi materiałami do społeczności growej, która tym samym ma większy wybór w zakresie oglądanych materiałów. Choć w topce zestawień nadal obecne są praktycznie te same tytuły. Jeśli więc chcesz być popularny na growym YouTube, najlepiej będzie nagrywać Minecrafta lub Robloksa.

  1. Oficjalny blog serwisu YouTube