Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 lutego 2021, 10:03

GTA 5 nie zwalnia; Take-Two chwali się fantastyczną sprzedażą gry

Grand Theft Auto V mimo ośmiu lat na karku sprzedaje się fantastycznie. W 2020 roku grę studia Rockstar Games kupiło 20 milionów ludzi. Dobrze radzi sobie też RDR2.

W SKRÓCIE:
  1. Take-Two ujawniło wyniki finansowe za ostatni kwartał fiskalny.
  2. GTA V nadal sprzedaje się `fantastycznie - w 2020 roku 20 milionów gier wysłanych do sklepów i sprzedanych cyfrowo, a od dnia premiery 140 milionów.

GTA V nie zwalnia tempa. W najnowszym raporcie finansowym firma Take-Two ujawniła nowe dane sprzedażowe tego tytułu. Gra studia Rockstar Games w okresie październik - grudzień 2020 roku trafiła do 5 milionów osób, a w całym zeszłym roku sprzedaż cyfrowa wraz z kopiami wysłanymi do sklepów osiągnęła 20 milionów.

Rzeczone 20 milionów egzemplarzy jest drugim najlepszym rocznym wynikiem, od kiedy Grand Theft Auto V pojawiło się na rynku w 2013 roku na PS3 i Xboksie 360 (wtedy sprzedano 32,5 miliona kopii gry). Łączna sprzedaż przekroczyła 140 milionów egzemplarzy (do grudnia 2020 roku włącznie). Największy udział w tym sukcesie ma oczywiście GTA Online, ciągle aktualizowane o nową zawartość, która przyciąga na serwery gry nowe osoby mimo upływających lat.

Oczywiście to nie koniec. W tym roku pojawi się poprawiona wersja GTA V na PS5 i Xboksa Series X|S, więc możemy spodziewać się kolejnych milionów sprzedanych kopii i jeszcze lepszych wyników finansowych Take-Two.

Dobrym rezultatem może pochwalić się także Red Dead Redemption 2, które przekroczyło granicę 36 milionów kopii wysłanych do sklepów. Jest to wynik lepszy o milion w porównaniu do drugiego kwartału fiskalnego 2020 roku (okres lipiec-wrzesień). Choć gdy porównamy ten rezultat do GTA V, widać gigantyczną przepaść w zainteresowaniu ze strony graczy.

Take-Two osiągnęło w raportowanym okresie 860,9 milionów dolarów przychodu netto, z czego aż 728,5 miliona dolarów pochodzi z cyfrowej dystrybucji (62% graczy dokonuje cyklicznych zakupów). Wydawca planuje w ciągu najbliższych pięciu lat wydać 93 tytuły, z czego 72 zmierzają na PC oraz konsole, a połowa z nich to nowe odsłony istniejących marek.

  1. Oficjalna strona gry Grand Theft Auto V
  2. Recenzja gry GTA V na PC - Los Santos piękne, jak nigdy przedtem
  3. Grand Theft Auto V – poradnik do gry