Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lipca 2021, 19:29

Sony kupuje studio skupiające się na konwersjach

Kolejne studio dołączyło do rodziny PlayStation. Mowa o holenderskim Nixxes Software, które znane jest z produkowania konwersji gier na rozmaite platformy. Tymczasem Bluepoint Games bardzo wyraźnie informuje o swojej niezależności.

W SKRÓCIE:
  • Studio Nixxes Software dołączyło do rodziny PlayStation.
  • Może być to zapowiedzią większej ilości pecetowych konwersji gier z konsol Sony.
  • Od PlayStation odcina się za to Bluepoint Games, które informuje, że pozostaje w pełni niezależne.

Rodzina PlayStation znowu się powiększa. Zaledwie dwa dni temu informowaliśmy, że dołącza do niej studio Housemarque znane z wydanego niedawno Returnala. Teraz grono to poszerzy się również o Nixxes Software. Poinformował o tym na swoim Twitterze sam szef PlayStation Studios, czyli Hermen Hulst.

Nixxes Software to holenderskie studio, które koncentruje się na przygotowywaniu konwersji gier na rozmaite platformy. Dołączenie tego rodzaju firmy do zespołu PlayStation może świadczyć o tym, że Sony coraz poważniej podchodzi do planów inwestowania w większą liczbę pecetowych wersji swoich gier. Jeszcze na początku czerwca Hulst zdradził bowiem, że w przyszłości będziemy częściej ogrywać produkcje z PlayStation również na PC. Nie oznacza to jednak, że tytuły te będą pojawiać się na obu platformach w tym samym momencie.

Bluepoint Games to z kolei studio, które zdecydowanie podkreśla, że nie jest powiązane z Sony. W opisie firmy na Twitterze możemy przeczytać, że jest ona w pełni niezależna. Najprawdopodobniej jest to odpowiedź na sytuację, do jakiej doszło w dniu ogłoszenia przejęcia Housemarque. W sieci pojawiło się wtedy bowiem ogłoszenie, że Bluepoint również dołącza do rodziny PlayStation. Komunikat ten bardzo szybko został jednak usunięty.

Do dzisiaj nie wiadomo, czy była to jedynie pomyłka, czy porozumienie między obiema firmami zostało zerwane w ostatnim momencie. Kulis tego wydarzenia najprawdopodobniej nie poznamy w najbliższym czasie. Na tę chwilę wiemy jedynie, że Bluepoint Games pozostaje niezależne, a w jego miejsce jako partnerów Sony weszło Nixxes Software.