Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 czerwca 2021, 15:45

autor: AlexB

Twórcy Returnal dołączyli do rodziny PlayStation Studios

Herman Hulst, szef PlayStation Studios, poinformował, że odpowiedzialne między innymi za niedawnego Returnala studio Housemarque dołączyło do grona wewnętrznych ekip Sony. Co ciekawe, początkowo japońska wersja tego komunikatu okraszona była grafiką, zgodnie z którą przejęte zostało Bluepoint Games.

Do rodziny PlayStation Studios, czyli wewnętrznych ekip firmy Sony opracowujących gry przede wszystkim z myślą o konsolach PlayStation, należą takie znane marki jak chociażby Naughty Dog, Santa Monica, Polyphony Digital czy Guerrilla Games. Dziś do tej drużyny oficjalnie dołączyła kolejna. Jest nią fińskie Housemarque. Studio to możecie kojarzyć chociażby z niedawnego Returnala, a także Matterfall, Dead Nation czy serii Super Stardust.

Nie jest to jakieś specjalne zaskoczenie. Już od dłuższego czasu Housemarque koncentruje się przede wszystkim na robieniu gier na konsole PlayStation. Przez ostatnie dziesięć lat tylko dwie produkcje ich autorstwa ukazały się poza platformami Sony - Nex Machina: Death Machine oraz Outland.

Twórcy Returnal dołączyli do rodziny PlayStation Studios - ilustracja #1
Twórcy Returnala związali się z Sony.

Informacja o dołączeniu Housemarque do rodziny PlayStation Studios stała się dla obu stron okazją do prawienia sobie komplementów. Oto, co do powiedzenia miał Ilari Kuittinen, współzałożyciel fińskiego studia:

Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że w końcu dołączamy do drużyny PlayStation Studios! To daje naszemu studiu klarowną przyszłość i stabilną możliwość kontynuowania podejścia skoncentrowanego na rozgrywce przy jednoczesnym eksperymentowaniu z nowymi metodami przekazywania narracji i przesuwaniu granic tej nowoczesnej formy sztuki. Na miejscu, w Helsinkach, oznacza to również, że oficjalnie poszerzymy rodzinę PlayStation o rozwijający się ośrodek deweloperski i zabezpieczymy dziedzictwo najstarszego studia gier w Finlandii.

Co to oznacza dla naszych fanów? My w Housemarque jesteśmy graczami i wyrośliśmy z potrzebą doskonalenia i ciężkiej pracy przy tych aspektach gier, które nas najbardziej fascynują. Jesteśmy też znani z tego, że nie stronimy od podążania własnym kursem i wypróbowywania nowych kombinacji. Dzięki wsparciu Sony Interactive Entertainment i innych ekip należących do PlayStation Studios możemy w pełni wykorzystać nasze miejsce w branży i pokazać, co Housemarque potrafi stworzyć bez żadnych ograniczeń. Nie możemy się doczekać, aby pokazać wszystkim, co czeka nas w nadchodzących latach, i mamy nadzieję, że uda nam się dostarczyć więcej niesamowitych wspomnień i ekscytujących tytułów przez następne 25 lat i jeszcze dłużej.

Z opisywanym doniesieniem wiąże się jeszcze jedna ciekawostka. Otóż jak donosi znany i lubiany Nibel, początkowo japońska wersja komunikatu była okraszona grafiką informującą, że do PlayStation Studos dołączyło Bluepoint Games, odpowiedzialne chociażby za odświeżone wersje pierwszych trzech części cyklu Uncharted czy remake Demon's Souls (możecie to zobaczyć powyżej). Czyżby zatem szykowało się kolejne ogłoszenie? Pozostaje nam cierpliwie czekać.

  1. Oficjalna strona marki PlayStation
  2. Oficjalna strona studia Housemarque