Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Matterfall (PS4)

Matterfall PS4

Osadzona w klimatach science fiction dynamiczna, trzecioosobowa strzelanina, powstała we współpracy studia Housemarque z firmą Sony.

Akcji | science fiction | 2.5D | strzelanki | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 4
Okładka Matterfall (PS4)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

15sierpnia2017

15sierpnia2017

PSN

Matterfall to wydana na platformę PS4 dynamiczna trzecioosobowa strzelanka osadzona w klimatach science-fiction. Projekt opracowało studio Housemarque, znane z takich tytułów jak Resogun, Outland, Dead Nation oraz seria Stardust.

Fabuła

Akcja toczy się w bliżej nieokreślonej przyszłości. Podczas zabawy wcielamy się w żołnierza, który musi zmierzyć się z agresywnymi istotami składającymi się z wielu przypominających kryształy kostek. W zaprezentowanych przez autorów futurystycznych realiach technologia ta stała się podstawą ludzkiej cywilizacji, ale ostatecznie coś poszło nie tak i wynalazek ten obrócił się przeciwko swoim stwórcom, sprawiając, że naszemu gatunkowi zaczęła grozić zagłada.

Mechanika

W wydanym na platformę PS4 Matterfall akcję obserwujemy z perspektywy TPP, a zabawa polega głównie na walce z hordami wrogów. Rozgrywka stawia na bardzo szybkie potyczki, podczas których musimy tańczyć pomiędzy dziesiątkami pocisków, a do tego wykazywać się regularnie talentem platformówkowym.

W starciach pomaga nam moc manipulowania elementami otoczenia oraz spory zestaw akrobatycznych manewrów. Nie zabrakło także systemu modyfikowania uzbrojenia, pozwalającego zwiększyć jego siłę ofensywną.

Tryby gry

W dostępnym na platformę PS4 Matterfall możemy bawić się samotnie lub w jednym z kilku trybów multiplayer. Ta druga opcja pozwala zarówno na rywalizowanie z innym graczem w ramach pojedynków jeden na jednego, jak również połączenie z nim sił i wspólne zmierzenie się z wrogami kontrolowanymi przez sztuczną inteligencję.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 27 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Matterfall

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Matterfall – futurystyczna strzelanina od twórców Resogun zadebiutuje w sierpniu

wiadomość13 czerwca 2017

Ujawniono datę premiery Matterfall, futurystycznej strzelaniny z elementami logicznymi od twórców Resogun. Gra ukaże się 15 sierpnia 2017 roku.

Matterfall nową strzelanką autorów Resogun
Matterfall nową strzelanką autorów Resogun

wiadomość27 października 2015

W trakcie konferencji prasowej zorganizowanej z okazji Paris Games Week firma Sony zapowiedziała Matterfall - nową strzelankę autorów Resogun i serii Stardust, czyli ludzi ze studia Housemarque.